Hallo,
Ik heb een probleem met de Twingo Helios ('97) van mijn vrouw, uitgevoerd met centrale deurvergrendeling met afstandbediening (infrarood), startonderbreking en alarm.
We tobben al een tijdje met de volgende problemen:
- batterijtje van de sleutel met afstandbediening gaat elke keer maar max. 5 a 6 weken mee (infrarood afstandbediening). Batterijen worden dus erg regelmatig vervangen, maar deze horen volgens mij jaren mee te gaan, toch? Tevens is de sleutel pas vernieuwd (binnenwerk), maar dit mocht niet baten.
- de accu van de auto ontlaad uit zichzelf (na ca. 2 weken stilstaan), hierdoor gaat ten eerste de deur niet meer open met de afstandbediening (wordt de sensor (t.p.v. middenspiegel) ook gevoed door de accu?), ten tweede kan de startonderbreking niet worden gedeactiveerd (met de afstandbediening) en starten gaat sowieso niet vanwege een lege accu en de startonderbreking. Na het aan de startkabels leggen kunnen we de auto weer met de afstandbediening openen en start de auto weer, maar na een tijdje stilstaan herhaalt dit probleem zich weer. Zo snel hoort een accu toch niet te ontladen?
We zijn al een paar keer met de auto naar de garage geweest. Ze hebben er 2x een nieuwe accu in gezet. De laatste keer een wat zwaardere accu, maar dit mocht nog niet echt baten. Ook hebben ze gemeten of de auto stroom verbruikt als deze stilstaat. Dat is wel het geval (waarschijnlijk door de alarminstallatie), maar dit is maar heel weinig. Voor de rest blijven er nergens lampjes branden o.i.d.
Wij worden er een beetje moedeloos van dat ze bij de garage het probleem niet oplossen en vandaar mijn vraag op dit forum.
Is er iemand met dezelfde ervaringen of iemand die een idee heeft wat de oorzaak is, maar vooral wat de oplossing is? Dan hoor ik graag van je!
Bedankt alvast.
Groeten,
I.Wolfert
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Twingo of stel zelf een nieuwe vraag.
Overigens hebben we ook al eens meegemaakt dat de radio stroom verbruikte ondanks dat deze uitgeschakeld was. Na demontage van de radio was toen de klacht voorbij...........
Blijft er misschien ook 'n telefoontoestel in de auto aangesloten in bv. 'n carkit?
Opsporen van dit soort klachten is soms uiterst lastig.......
Je zou eens kunnen proberen om het alarm af te koppelen ( voor zover dat redelijk gaat ) om te zien of dit effect heeft.
Succes.