Seat Ibiza: Ibiza 6j 1.2TDI -> stuurbekrachtiging werkt niet na crash

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2011, Brandstof: Diesel, Motorcode: 1.2

Goedemiddag,

Van de genoemde Ibiza werkt de stuurbekrachtiging niet meer na een ongeluk(geen grote schade). De schade is hersteld, airbags ed vervangen en gereset. Er staat spanning op de stuurbekrachtigingspomp, de CAN-bedrading is intact, alle zekeringen zijn heel en de foutcodes zijn gewist. Iemand nog een idee?

Geplaatst door

JagerAutomotive.nl

9.170 km

al 20 jaar lid

Reacties

Laad de dynamo voldoende?
Alles functioneert verder zoals het hoort.
JagerAutomotive.nl Topicstarter 9.170 km Reageer
Misschien is er iets in de stuurpomp gebroken/defect of krom ?

Gr. Harry
berendonck 11.250 km Reageer
Het zou kunnen, maar de schade was niet zo groot. Alleen de radiateur en intercooler, de voorbumper is hersteld en weer gemonteerd. Geen chassisschade oid en ook geen schade linksvoor waar de stuurpomp gemonteerd is.
JagerAutomotive.nl Topicstarter 9.170 km Reageer
Brandt het lampje ook in de klok? Anders uitlezen? Stuurhoeksensor?
Je hebt al proefgereden?
Was er geen resetprocedure voor de rechtuitstand? Iets van helemaal naar links en helemaal naar rechts?
Je hebt het over een kleine schade én airbags, dan was de schade best heftig moet ik zeggen.
marcel7031 9.755 km Reageer
heb het een keer met een mazda gehad, lichte schade voor, door de tik tegen het wiel is het stuurhuis inwendig defect geraakt, de pomp werkte achteraf perfect,
maar pompte het rond, door het stuurhuis.
b.v.d.w.e 395 km Reageer
Bij VAG-auto's gaan de airbags redelijk snel eruit. De meeste schade was dan ook van de airbags. Ik heb alle systemen uitgelezen en alle foutcodes gewist. Uitgelezen is er met een Actia.
Bij oudere types kun je stuurbekrachtiging apart uit lezen. Bij deze kom ik niet in het systeem, maar het zou kunnen dat de functie nu door een gecombineerde regeleenheid uitgevoerd wordt. Iemand al eens de stuurbekrachtiging uitgelezen van een 6J? Controlelamp van de stuurbekrachtiging brandt en blijft branden.
JagerAutomotive.nl Topicstarter 9.170 km Reageer
Systeem laten resetten met VAG-com en het werkt weer. Opgelost dus.
JagerAutomotive.nl Topicstarter 9.170 km Reageer
ok, bedankt
marcel7031 9.755 km Reageer

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Seat Ibiza of stel zelf een nieuwe vraag.