Lichtblauwe rook bij koud starten, nadien absoluut niet meer.
Controleer regelmatig oliepeil maar blijft stabiel.
Wel de indruk dat het erger aan't worden is.
Wat kan dit zijn en is het makkelijk te repareren?
Mvg,
Pnol
Kan via de klepstelen komen idd.
Na het uitzetten blijven er natuurlijk altijd een paar stoters ingedrukt staan en er loopt dan wat olie richting verbrandingsruimtes.
Wat ook kan is via de zuigers.. in koude toestand is de zuiger/cilinderpassing natuurlijk nog niet optimaal en misschien is er wat motorslijtage in aantocht.
maar zou me er nog niet druk om maken, het klinkt allemaal nog niet zo ernstig.
ondertussen is het meer dan een rookpluim geworden, gedurende een minstens halve minuut flink blauwe rook blazen..en oliepeil blijft gelijk?
Er zit ook zo'n busje valvecare in, een soort van olie om de kleppen te smeren als je wagen op lpg rijdt, misschien blijft dit een beetje doorlekken?
Je kunt het proberen met een weekmaker voor rubber afdichtingen.
Ik had een passat diesel die lekte bijna bij elke oliekeering of afdichting , een blikje van dat spul erin en bijna lekvrij en geen spat olieverbruik of roken meer.
Je hebt het van verschillende merken Forte - Whyns - valvoline
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Subaru Legacy of stel zelf een nieuwe vraag.
Lijkt op versleten sealrubbers van de kleppen.
voyager
speed10.225 km