Toyota Aygo: stuurbekrachtiging defect

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2007, Brandstof: Benzine, Motorcode: 999cc

De stuurbekrachtiging van mijn Toyota Aygo werkt niet meer. Het rode lampje P/S brand continu op het dashboard. Volgens de dealer is de ECU defect. Vervangen kost zo'n xx euro. Dat vind ik heel veel geld.

Ik heb een aantal vragen:

Kan ik een ECU van "de sloop" kan halen en deze erin zetten? of..
is het mogelijk de ECU te repareren... of
is er een alternatief adres waar ik voor reparatie goedkoper terecht kan?

Hoop dat iemand iets weer...

Geplaatst door

jasper_tb

60 km

al 14 jaar lid

Reacties

Bestaat er geen zg coulance regeling???

cor van jaarsveld

12.520 km

Bij ac tronic's kun je alleen terecht via een garage .

Ze werken niet met partikulieren .

Wat je wel kunt doen is controleren of je voedingspanningen ( 30+ 15+) op de ecu terecht komen .

Zo ja dan kun je de ecu openen en goed inspecteren soms zitten er componenten los in het soldeer of is er een relais gaar .

daandc

4.310 km

Alvast bedankt voor jullie reactie.

Daandc: de voedingspanning zou 12v moeten zijn neem ik aan, gemeten over punt 30 en 15 van de stekker neem ik aan?

jasper_tbTopicstarter

60 km

Inderdaad, 30 contant en 15 geschakeld.

Knoopie84

615 km

Ik heb alle stekkerstjes los gehad van de stuurbekrachtigingscomputer (ECU). Daarna heeft de stuurbekrachtiging weer een paar dagen zonder problemen gefunctioneerd. Maar sinds vanochtend werkt hij alweer niet. Nu wilde ik de computer even helemaal eruit halen om te bekijk of er ergens een slecht contact of breuk zit. Maar ik krijg hem er niet uit. Voorzover ik kan voelen zit hij met drie schoeven vast. Twee kan ik er uit krijgen maar bij de bovenste kan ik niet bij.

Kan iemand mij vertellen hoe ik de ECU kan/moet demomteren van ouder het dashboard?

jasper_tbTopicstarter

60 km

het zijn 2 bouten, voor de foto uit het handboek [url=http://www.dvdakker.nl\software\ecu.jpg]klik hier[/url]

Daneron

885 km

Dit is een bekend probleem bij Aygo's 107 en C1.

De stuurbekrachtigings ECU 89650-0H010 gaan vaak stuk.

Op de sloop is niet raadzaam ze gaan max 100.000 km

Groetjes,

Waarom reageer je op allemaal oude berichten.Het voegt niets meer toe.
Ferry

Glenn is een zelfstandig ondernemer en eigenaar van een bedrijf dat hij graag onder de aandacht wil brengen . Zoals Ferry ook al aangeeft voegt het niets toe aan oplossingen op deze site . Reklame maken doen we ergens anders .

Rene Roolvink

8.920 km

hij kan ook goed toekomst voorspellen. alles gaat 100000km mee zo te lezen, hahahaha.

harry4203

39.460 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Toyota Aygo of stel zelf een nieuwe vraag.