Volkswagen Golf 2014: Accu zwak na 4 jaar

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2014, Brandstof: Diesel, Motorcode: CRB, Motorinhoud (cc): 2000, Vermogen (kw): 110

Na een kleine 4 jaar geeft de auto aan dat de Varta AGM 70Ah accu (E39) al weer zwak is. De vorige accu ging 6 jaar mee.
Is 4 jaar niet een beetje kort? Hij laadt goed en ik meet geen grote ruststroom.
Ik heb de capaciteit nagemeten en er is inderdaad heel weinig over van de originele 70Ah.
Gewoon pech?

Geplaatst door

dutch123

9.455 km

al 23 jaar lid

Reacties

rij je veel korte stukjes? is die ingeleerd (indien van toepassing)

Ehombie

3.000 km

Rij idd vaak 2x15min per dag. Maar lijkt me ruim voldoende om bij te laden.
Had destijds de settings laten staan. Stond JBC 68Ah fleece in. (Hoewel het origineel een 68Ah Varta AGM/fleece was)
Nu wel nieuwe accu ingesteld.
Als de accu hetzelfde blijft (type en capaciteit) is het dan toch nodig een vervanging aan te geven?

dutch123Topicstarter

9.455 km

klinkt wel aannemelijk....
deze.modellen hebben volgens mij bij diesels een elektrische bijverwarming ....in hoeverre dan 15 min reeel is...

bij VW weet ik niet precies fe relevantie van accu inlezen. Maar bij veel fabrikanten zit er een hele laad/ontlaad karakteristiek achter en hoe hij de accu optimaal houdt.. mbt SoH en SoC.

Ehombie

3.000 km

Wel aannemelijk om nieuwe accu aan te melden in ieder geval merk en ampere om storingen te voorkomen

bert klein

5.155 km

Heb de accu aangemeld met merk (Varta) en amperage (70Ah).
En inderdaad: ik heb een electrische bijverwarming ziens staan in de setup. Die laat ik toch maar aan staan. Anders zal het helemaal lang duren voordat de motor warm is.

dutch123Topicstarter

9.455 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Golf of stel zelf een nieuwe vraag.