Hallo,
Deze week heeft mijn auto een (grote) beurt + APK keuring gekregen.
Daags daarna problemen met schakelen en lekkage olie.
Terug naar de de garage geweest en volgens garage is de oorzaak dat er een moertje afgebroken is dat tijdens het rijden schade aan de versnellingsbak veroorzaakt heeft.
Versnellingsbak is onherstelbaar beschadigd en moet dus vervangen worden.
Het kan allemaal toeval zijn, maar tijdens de keuring/beurt is een carterring vervangen.
Kan slechte montage van deze ring de schade veroorzaakt hebben.
Thx!
http://img477.imageshack.us/img477/9880/..." border="0" alt="Free Image Hosting at www.ImageShack.us" />
klik op het plaatje voor vergroting!
ono, kun je ook aangeven (bij welk nr,) de bout/moer is afgebroken en waar de lekkage zich bevind aan de bak!
paul,
Nou Onno, het probleem is ook dat de Volkswagen garages graag reparaties uitvoeren hetgeen ze natuurlijk niet te verwijten valt want er moet toch brood op de plank.
Ik vindt dit toch een dubieus verhaal. Moertjes kunnen niet breken, boutjes wel. Er zitten geen boutjes in de bak die spontaan gaan breken onder de noemer golfprobleem. Er zijn wel schakelstangen die de geest kunnen geven. De vraag is dan ook welke olie er lekt?
@ paul
bakken ken ik zeker niet van binnen.
Naar mijn mening is Onno onzeker over zijn mankement. Omdat hij net als ik geen verstand heeft van de techniek is hij overgeleverd aan de adviezen van zijn garage. Ik denk dat dit forum nuttig kan zijn om de autobezitters wat weerbaarder te maken en te ondersteunen bij de keuzes waarvoor ze komen te staan. In mijn omgeving komen de toevalligheden waar Onno het over heeft vaak voor. Maar ook dat kan toeval zijn.
@Martijn; Er geen verstand van hebben en toch een uitgesproken mening hebben, vervolgens op een forum schreeuwen dat VW- garages graag...Doet het goed aan de borreltafel!
Paul, ik heb eens iets gehoord over klinken van het differentieeltandwiel die losbreken.Vervolgens vernield het tandwiel de bakhelft. Is dat zo?
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Golf 4 of stel zelf een nieuwe vraag.
hallo ono
schade aan de bak lijkt mij niet de oorzaak van de carterring!
wel vraag ik mij af! waar en welk moertje is er afgebroken?
paul,
P. Kelderbuild
speed99.170 km