auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

Volkswagen Caddy 2013: slingerend geluid

Bouwjaar: 2013, Brandstof: Diesel, Transmissie: Handgeschakeld, Motorinhoud (cc): 1600, Vermogen (kw): 75

Een slingerend of zwengelend dof geluid vooraan links dat erger wordt bij hogere snelheid, het geluid lijkt synchroon te gaan met de omwentelingen van het wiel.
Ik ervaar geen trillingen en de auto spoort en remt goed. (remmen bij laatste keuring een maand geleden nog perfect, daar testen ze ook met wringkrachten op de wielen en zo, alles ok.) Bij volledige draai zowel naar links als rechts ook geen gekraak op de aandrijfas of hyperkine koppeling. Er zit ook niks speling op het wiellager denk ik. Ik heb het wiel al eens verwijderd en met de as gedraaid maar ik merk dan ook niets abnormaals.

Geplaatst door

rudidruyts +130

al 11 jaar lid

Reacties

je banden niet gecupt?

Nee Mijnheer, ik merk ook niets aan de band, geen abnormale slijtage.....

rudidruyts +130

3 maanden

Als je rijd en dan heen en weer gaat slingeren reageerd het geluid dan

kaleido 1 +9330
badge vip badge

3 maanden

Jawel, ik heb de indruk dat wanneer ik een bocht naar rechts neem en het linkerwiel daardoor meer belast wordt, het 'gezwengel' een beetje zwaarder wordt.

rudidruyts +130

3 maanden

Zit ik toch aan een linker wiellager te denken

kaleido 1 +9330
badge vip badge

3 maanden

Beste Kaleido 1, het was inderdaad het wiellager, probleem opgelost, dank voor de tip. Ikzelf zat almaar te denken aan de kinetische koppeling maar was niet zeker en een kapot wiellager dacht ik niet direct aan vermits ik het nooit eerder voorhad en met verschillende wagens al honderduizenden kilometer gereden heb....kan dus toch gebeuren.

rudidruyts +130

3 maanden

Kan dat gevaarlijk worden, ik bedoel kan ik er nog even mee doorrijden of moet hij instant buiten gebruik?

rudidruyts +130

3 maanden

Nee je hoort het vanzelf als het erger wordt

kaleido 1 +9330
badge vip badge

3 maanden

Ik ga er in ieder geval niet lang mee wachten en geef je daarna nog feedback, alvast bedankt.

rudidruyts +130

3 maanden

probleem opgelost, het was het wiellager!

rudidruyts +130

3 maanden

Mooi bedankt voor de feedback en weer wat geleerd.

kaleido 1 +9330
badge vip badge

3 maanden

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Caddy of stel zelf een nieuwe vraag.