Ik ben in het bezit van een golf 1 gti met motor 1800cc. Daar staat origineel een oliekoeler(radiator) op.Twee rubberen slangen lopen van het stuk waar de oliefilter op steekt tot aan de olieradiator.
Mijn vraag is hoe en wanneer die oliekoeler begint te werken . Hoe en wanneer wordt die aangestuurd?
Welke componenten(voelers) komen daarvoor in aanmerking?
Alvast bedankt , vwgti
[quote=Hans4037]De olie gaat er altijd doorheen warm of koud maakt niets uit de koeler is gewoon opgenomen in het smeersysteem.
Hans[/quote]
Mispoes, als dit zo zou zijn krijg je de motorolie in de winter nooit meer warm (of je moet het weten te presteren met de GTI een paar uur volgas te rijden.....)
Er is een regelthermostaat in het huis gemonteerd waar ook het oliefilter en de 2 aansluitleidingen naar de koeler op zitten.
[url=http://imageshack.us][img]http://img224.imageshack.us/img224/2438/...[/img][/url]
Dag vwgti,
de erste jaren zal je olie vanaf 85 graden door de radiateur gestuurd worden, echter...naarmate de kilometerstand stijgt en alles wat meer/minder soepel werkt zal het nu wel ongeveer 90 graden zijn.
Je kunt de werking heel simpel controleren....laat je motor vanaf koud lopen en voel aan de slangen naar je oliekoeler of en wanneer ze warm worden...kijk hoe warm je koelvloeistof temperatuur op de meter in het dashboard is en probeer hier een temperatuur aan te hangen....belangrijk is dat de temperatuur regelaar zoals die in het schema van audia4 afgebeeld staat werkt [zouden de slangen[om te beginnen 1] warm moeten worden
Vr.Groeten,
[Nog een] Hans
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Golf 1 of stel zelf een nieuwe vraag.
De olie gaat er altijd doorheen warm of koud maakt niets uit de koeler is gewoon opgenomen in het smeersysteem.
Hans
Hans4037build
speed27.095 km