Ja hoor, dat heb ik weer, iets wat eigelijk niet kan.....
Mijn Volvo 440 1.8i loopt erg slecht de laatste tijd. Als ik de bougiekap van cilinder 4 los trek verandert er niets in het (stationair) lopen van de motor; deze cilinder doet dus gewoon niets (bij de drie anderen direct reactie als ik daar de bougiekap los trek).
Bougie vonkt gewoon als ik hem er uit draai en aansluit. Bij controle van ontstekingstijdstip met stroboscoop geeft cilinder 4 dezelfde aanwijzing als cilinder 1 (da's goed volgens mij).
Compressie van cilinder 4 is net als alle anderen (ongeveer 14bar).
Injectie is monopoint.
Nokkenas is keurig.
Inlaat en uitlaat kan ik met de luchtspuit gewoon door heen blazen via het gat voor de bougie (kleppen openen en sluiten dus en in- en uitlaat-kanalen zijn dus niet geblokkeerd).
Timing nokkenas is ongeveer goed; ik moet dit nog in detail controleren, maar alle andere cilinders lopen volgens mij netjes (voor zover je dat kan bepalen bij een slecht lopend blok).
Als ik de verdelerkap een kwart slag verdraai en de bougiekabels een kwart slag terug monteer blijft het probleem op cilinder 4.
En toen wist ik het niet meer.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo 440 of stel zelf een nieuwe vraag.
Ik doel eigenlijk op een defecte bougiekabel...
(of bedoelde je met die kwartslag draaien dat je al een andere kabel had geprobeert?)
Een ander iets, maar dat zou iets nieuws zijn, de bougie vonkt als ie een plus en een min heeft, maakt ie goed contact met het blok? (is het niet te vuil waar je hem vast zet?)
Dit is pure speculatie natuurlijk....