Volvo 440: olielekkage

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1996

Mijn volvo 440 met 1.8i motor op G3 heeft 166000 km gelopen.
Sinds kort lekt hij flink wat olie linksachter onderlangs aan de distributiezijde. Carterpan linksonder vettig van de olie. Een lekke koppakking is het niet en ook motor versnellingsbak is droog. Auto loopt verder perfect. Wat zou het euvel kunnen zijn?

Geplaatst door

volvootje

260 km

al 21 jaar lid

Reacties

Krukas keerring?
John5711 5.025 km Reageer
Kunnen er nog andere oorzaken zijn?
volvootje Topicstarter 260 km Reageer
Kan ook de carterpanpakking zijn,maar omdat hij ineens is gaan lekken verdenk ik de krukas keerring.
John5711 5.025 km Reageer
heb je al gekeken of die lekkage van bovenaf komt? mijn 440 lekte via de vuldop... niet veel, maar toch genoeg voor vettige sporen op 't blok. verholpen met een nieuwe dop.
mvg
Peter
Alvast bedankt voor jullie reacties. Ik heb de lekkage gevonden. Alle pakkingen zijn in orde en ook de krukas keerring lekt niet. De olie komt ook niet van boven af. Een paar centimeter onder het spruitstuk van de uitlaat aan de linker achterkant van de motor krijg je een horizontaal gedeelte, en daar bevindt zich een soort rond ding(ziet eruit als een pakking)welke is bevestigd met 2 bouten, en daar lekt de olie uit. Kan mij iemand vertellen wat dit is?
volvootje Topicstarter 260 km Reageer
dat is (voorzover ik je begrijp)je karter ventilatie dan zit waarschijnlijk het vilter dicht of te veel olie in je blok.
Je carterventilatie zit aan de voorkant van het blok. Wat jij bedoeld is een dop. Onder deze dop zit een asje die je oliepomp aandrijft.

chris1656 95 km Reageer

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo 440 of stel zelf een nieuwe vraag.