Vreemd probleem hier. Deze auto was ingekocht van een garagebedrijf.
Geen onderhoudshistorie bekend maar de distributieriem sticker geeft aan dat die is vervangen begin dit jaar bij167.000 km en de auto heeft nu 176.000 km gelopen.
Auto heeft bij ons zo'n 500 km gelopen zonder probleem. Komt nu binnen omdat er een koelwater leiding bij het expansievat lekte en het storingslampje brand.
Koelwater leidinkje bj het expansievat was lek en sproeide het koelwater over het blok.
Foutcode die hij aangaf was P2681-13, koelvloeistof omloopklep A onderbroken circuit, P0016-78 en P0017-78 die laatste geven aan dat de correlatie tussen de inlaat nokkenaspositie en uitlaat nokkenaspositie tov de krukaspositi niet in order is. Oftewel de timing afstelling niet juist is.
Leiding vervangen en foutcode gewist maar ze komen na een kort ritje weer terug.
Met de scantool de data bekeken van de stand van de in-en uitlaat nokkenassensors. Bij stationair draaien geeft de inlaat 29 aan en de uitlaat -8.
Bij gasgeven bewegen ze wel even maar na een paar keer gasgeven blijven ze op deze waarde staan, omdat de foutcode al is opgetreden vermoed ik.
Is er iemand die hier iets zinnigs over kan zeggen? Het is een hele klus om de timing mechanisch te controleren en hoop eigenlijk te weten te komen wat die sensor waarden behoren te zijn. En of die koelvloeistof lekkage hier verband mee kan houden? is nl toevallig dat het 500 km geen storing op die timing gaf en toen hijn koelvloistof lekte deze foutcode werd gezet.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo V40 of stel zelf een nieuwe vraag.