👉 Waarom lid worden?
Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!
Nu voor de 3e keer brand de zekering door van mijn linker parkeerlichten in een tijdsbestek van een maand of 5. De verlichting is altijd aan dus redelijk wat branduren op ongeveer 7000 km. Een tijdlang gaat het goed en dan plotsklaps weer die melding. Het is een 7,5 zekering. Ik zit te denken aan een stapje hoger, evt 10. Heeft iemand daar kijk op of dat straffeloos kan?
Je mag
nooit een zwaardere zekering in je auto plaatsen dan de originele waarde (bijvoorbeeld een 20A in plaats van een 15A), omdat dit de kabels kan oververhitten en brand kan veroorzaken, het doel van de zekering is juist om de bedrading en apparatuur te beschermen tegen te hoge stroom. Vervang een zekering altijd door exact dezelfde waarde; als deze direct weer doorbrandt, is er een probleem met het circuit dat eerst opgelost moet worden, niet met een zwaardere zekering.
Dank voor jullie reacties. Heb net de zekering verwijderd en de kentekenverlichting blijft werken dus die zit daar niet op. Ik wacht het nog een keer af. Omdat het relatief lang duurt voordat de zekering het opgeeft zou het misschien kunnen dat er ergens een kromme volt uit de bocht vliegt of misschien de zekering niet helemaal voldeed aan de waarde. Ik hou het in de picture.
1 maand
Bedrading beschadigd/slijtplek ergens bv.
Zou zomaar kunnen maar dat is zoeken naar de bekende naald. Als het vaker gebeurt laat ik het touwtjeswerk doormeten.
1 maand
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo V70 of stel zelf een nieuwe vraag.
Kijk eens wat er in hoort.
Zit de nummerplaatverlichting ook op de zekering , zo ja dan de bedrading tussen klep en auto eens controleren.
1 maand