👉 Waarom lid worden?
Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!
Sinds juni 2025 ben ik de bezitter van hierboven genoemde BMW 316 bj 2002, geen 316i, maar een 316 (op internet vrijwel alle resultaten komen met de 316i). Motortype is een E46, N42B18. Aantal kilometers op de teller: ca 250.000. Duidelijk moge zijn dat ik over weinig kennis beschik van autotechniek.
Bij overdracht was mij verteld dat de auto een lekke koppakking zou hebben. Daar twijfel ik echter, met enige overtuiging, aan omdat met het kleine beetje kennis over autotechniek, uit mijn eigen (oppervlakkige) ‘diagnose’ en resultaat een lekke koppakking vooralsnog niet blijkt en mij daarom doet twijfelen. Met name vanwege oranje brandend lampje op dashbord.
Symptomen:
-oranje motorlampje brandt, geeft meeste verontrusting;
-hoog(?) olieverbruik, ca. 1 liter op 700km;
-koelvloeistof verbruik geen meting, valt mee.
Het is mij bekend dat dit type een bovengemiddeld verbruik van deze vloeistoffen heeft. Niet op internet gevonden wat ‘hoog verbruik’ precies betekent.
-GEEN olielekkage op de grond
-oliepijlstok geen bijzonderheden, geen witte ‘troep’, maaaarr, 2 superkleine witte stipjes in de tip van de oliepijlstok, <1mm doorsnee;
-GEEN (wit)rokende uitlaat bij starten, noch bij gemiddeld - of hoge snelheid >150,
-tijdens rit gassen en loslaten, geen witte of donkere rookpluim;
-GEEN verminderd vermogen, trekt goed op (voor oud beestje);
-uitlaat, normale (hoeveelheid) roet,
-GEEN verhoogde temperatuur;
-GEEN vocht uit kleppendeksel (dwz, geen lekkage uit cilinderkop);
-kachel werkt prima;
-relavante zekeringen in handschoenenkastje gecontroleerd, alle werken;
-schone luchtfilters;
-last: starten-lopen, loopt en rijdt als een zonnetje.
Nog wat niet-aanverwante reparaties tbv APK:
-4 nieuwe banden;
-4 nieuw remmen, lampje brandt, remolie wel op pijl, kan niet zien of remmen voor zijn versleten;
-vervangen ruitensproeier apparaat;
-linker buitenspiegel vervangen, werkt wel, plastic kap is gebroken;
-airbaglampje brandt, zekering gecheckt, geen onderbreking.
Luxeprobleem
-airco werkt niet. keuze: vullen, repareren of laten.
De economische waarde van deze auto volgend is auto wegdoen.
Auto echter gekregen en heeft hoge emowaarde en start, loopt en rijdt zeer goed.keuze is gemaakt: auto repareren in etappes waarbij veiligheid en APK prioriteit hebben.
Ik hoop dat een fanatieke BMW techneut reageert!
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je BMW 3-serie of stel zelf een nieuwe vraag.
BMW 316 E46 N42B18 - 2002
3 uur