Hallo allemaal, ik hoop dat hier mensen zijn die ooit een vergelijkbaar probleem hebben ervaren of misschien wel een andere oplossing weten. Hoe het begon:
Melding hoge temperatuur, daarna aandrijving. De oliekoeler bleek lek en is vervangen, daarna bleef de aandrijving melding inkomen. Uitgelezen en blijkt lage turbodruk te zijn. Klepje meerdere keren afgesteld en melding blijft komen. Let wel, er is geen vermmogensverlies, turbo werkt gewoon, fluit niet, rammelt niet, auto blijft prima rijden. Melding gaat dan weer aan, dan weer uit. Soms bij constante snelheid, soms echt bij flink gas geven. BMW specialist heeft ook gekeken en zegt belend probleem, wastegate kan niet los vervangen worden, dus turbo vervangen. Ik heb meerdere keren gevraagd of het niet met de oliekoeler te maken gehad kan hebben, maar hij blijft volhouden dat het puur toeval is. Toeval bestaat naar mijn mening niet, maar ik kan er verder ook mijn vinger niet op leggen. Alles is best warm geworden, dus is het een mogelijkheid dat daarodoor misschien asje wat krom is getrokken of misschien een lek is ontstaan? Ik heb het allemaal aangedragen, maar men blijft erbij: turbo vervangen.
Zijn er dingen die ik zelf kan doen? Ben absoluut geen monteur of BMW kenner, sterker nog, dit is mijn eerste... Maar probeer graag wat uit, zeker als me dit 2000-3000 euro kan besparen.
Het betreft een BMW Active Tourer 2.18 van 2017, F45.
Das was ook na een lekke oliekoeler?
1 uur
Als de motorsoftware up to date is, ben ik bang dat de bmw-specialist gelijk heeft. Vrees dat je zelf weinig kunt in deze.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je BMW 2-serie of stel zelf een nieuwe vraag.
Mijn F11 N20 245pk 2013 had een paar jaar geleden iets soortgelijks. Daar heeft mijn garage een rooktest gedaan en toen bleek er een lek te zijn tussen inlaat en uitlaattraject in de turbo. Daarvoor heb ik 1 jaar gereden met af en toe de melding “ Aandrijflijn, beheerst rijden o.i.d,”. Sinds de turbo vervangen is ( ja, tegen de 3000€ helaas) rijdt de auto fantastisch!
1 uur