hallo,
ik reed laatst in mijn bmw e30, het starten ging al wat moeilijker maar de motor sloeg wel aan, na een tijdje wou ik gaan parkeren en opeens sloeg me motor af.
nu is mijn probleem dat mijn motor niet meer aanslaat. ik heb gelijk gekeken of mijn bougies nog vonkten en dat deden ze niet, ook de bobine vonkt niet naar de verdelerkap.
hoe weet ik nu of mijn bobine echt defect is of toch wat anders het geval is.
een vriend van me had het over een bdp sensor alleen ik weet daar weinig vanaf, hij dacht dat de bobine van dat type bmw zelden kapot gaat.
wie kan me helpen ?
alvast bedankt
hallo
meet je bobine eens door primaire 1,5kohm,secundaire 8kohm
grtzz luc
laat ik mn vriendin altijd doen
kan ik ook op dash lampjes kijken
lol:-)
[quote=bmwlover86]lol:-)[/quote]
verder
moet kunnen
[quote=roy10510]maar hoe meet ik nou me bobine door dan of hoe kan ik meten of er nog spanning op de bobine staat?[/quote]
vrij simpel, de snelste manier. iemand even de auto laten starten, vervolgens hou je het topje van de bobinekabel even beet. mocht de bobine goed zijn voel je een licht schokje... voel je niks is de bobine waarschijnlijk stuk.
paul,
roy10510
E-mail Re: auto slaat niet aanmaar hoe meet ik nou me bobine door dan of hoe kan ik meten of er nog spanning op de bobine staat?
Je hebt op uw bobine cijfer 15 staan(contactslot),dus je meet van klem 15(contact aan) naar de massa daar moet boven 10V staan op je multimeter(kan zijn door voorschakelweerstand dat je maar 10v meet of hoger)
de middelste loopt naar uw onderbrekerverdeler,niet aankomen met multimeter:-)!!!
endan heb je nog een ander klein klemmetje dit is de onderbreking van de primaire stroom.
Dus eerst,meet van 15 bobijn naar massa>10V
tweede,ontkoppel bobijn van alle draden en meet de spoelen door
primaire spoel 1,5kohm van 15 naar andere kleine klem(1)
secundaire spoel 8kohm van midden naar klem (1)
Kijk anders ook eens of je contactpunten van de onderbrekerverdeler nog goed zijn;-)
grtz luc
spuit eens een beetje benzine of remmen reiniger in de inlaat en probeer nog eens te starten
op de zekering akst zit een relais welk zorgt dat de ontsteking en pomp gaan werken
is dat relais wel heel
volgens mij wordt dit door de regeleenheidgedaan(computer)
ik heb nu zelfde probleem, heb jij het al opgelost? (topicopener)
mijn bobine is ook niet stuk dus gok op BDP sensor
doet de benzine pomp t wel
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je BMW 3-serie of stel zelf een nieuwe vraag.
sensor bij krukaspoulie?
320
speed3.585 km