Beste,
Dit weekend zat er iemand op de achterbank in mn auto, nu bleek, dat er 1 gordel op de achterbank niet meer dichtklikt. Van één gordel is het kliksysteem stuk.
Mijn vraag: Is het noodzakelijk dit te vervangen, controlleerd de APK keuring hier op? Is een defecte gordel op de achterbank APK afkeur? Ik heb de auto niet zo lang geleden (begin oktober) gekocht en de auto is toen door de verkopende garage laten keuren, bij mij is de gordel verder nooit gebruikt.
Is dit eenvoudig te vervangen? kan ik naar de sloop en van een willekeurige auto het kliksysteempje pakken en in mijn auto bouwen?
bedankt voor uw hulp
Zitten er 3 gordels op de achterbank ??
Die middengordel heeft vaak een afwijkende sluiting.
De logica ontgaat mij maar probeer alle 3 de gordels te sluiten.
Defect komt zelden voor maar soms is er wat in de sluiting gekomen en is het er toch wel uit te krijgen.
Het controleren van gordels bij de APK is een vast ritueel ook slijtage wordt bekeken.
Succes.
Mijn punto heeft geen middengordel, dus eigenlijk maar 4 zitplaatsen. Ik zal eens met perslucht in dat kliksysteem spuiten. Ik vind het uiterst vreemd dat die gordel opeens niet sluit, ik bedoel de auto is een maand geleden goedgekeurd. Is WD40 ertussen spuiten een optie? :P
Bieuwke, is het vervangen van zo'n klikding veel werk?
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Fiat Punto of stel zelf een nieuwe vraag.
Het heeft denk weinig nut om de schuld bij de apk keuring te leggen want hoe ga je dat bewijzen.Zaak is dat het afkeur is en los daarvan lijkt me dat je graag wilt dat ie werkt!Dus op naar de sloop!Succes!
bieuwkebuild
speed2.490 km