Fiat PUNTO: De ventilator achter de airco werkt ineens niet meer

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2009, Brandstof: Benzine, Motorcode: 350A1000, Motorinhoud (cc): 1400, Vermogen (kw): 57

Ineens deed de aanjager (ventilator) achterde airco het niet meer, kan iemand mij vertellen wat dit kan zijn

Geplaatst door

Janarends

420 km

al 10 jaar lid

Reacties

Graag een oplossing hiervoor

JanarendsTopicstarter

420 km

Hoeveel zitten er op , 1 toch , draait deze wel als de motor op temperatuur is ?
Als er geen of te weinig koudemiddel meer in het airco zit , doet hij het ook niet.
Auto uit laten lezen , en de diverse punten controleren.

kaleido 1

158.270 km

Nou de voorschakelaar van de weerstand schijnt verbrand te zijn, en deze zal vernieuwd moeten worden, tenminste ik weet niet of dat onderdeel zo heet, maar ik zal er een afbeelding van bij doen, dus misschien heeft dit onderdeel een andere benaming.

JanarendsTopicstarter

420 km

Als deze defect is , zal door iemand geconstateerd zijn ? dan is vervangen toch de oplossing , mits de fanmotor niet de oorzaak is van het defect raken van dit onderdeel.

kaleido 1

158.270 km

Dit is de weerstand voor de kachelmotor,niet voor de koelfan in de motorruimte.

Deze kan stuk zijn,maar ook de standenschakelaar,als één van die 2 stuk is dan zal de kachelmotor te zwaar draaien,de weerstand of de schakelaar vervangen zal geen nut hebben als de ventilator zelf niet in orde is.

Janarends,tussen de regels door lees ik dat jij zelf hier niet veel van af weet,schakel dan iemand in die wel weet wat de oorzaak is.

thei11316

7.555 km

Klopt, maar dat is al gebeurd door een monteur, maar ik moet zien of ik via een sloperij een andere kan kopen.

JanarendsTopicstarter

420 km

Met alleen een andere weerstand red je het niet,de ventilator motor,draait te zwaar of de koolborstels vonken te veel waardoor de stroom te hoog wordt en een nieuwe weerstand dan ook weer de geest geeft,de werkelijke oorzaak zit in de ventilator motor,de kapotte weerstand is daar een gevolg van.

thei11316

7.555 km

Auto is ingerolen

JanarendsTopicstarter

420 km

Niet meer van toepassing

JanarendsTopicstarter

420 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Fiat Punto of stel zelf een nieuwe vraag.