auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

Mercedes-Benz VITO 110 CDI 1999: Begrenzing

Bouwjaar: 1999, Brandstof: Diesel, Transmissie: Handgeschakeld, Motorcode: ?, Motorinhoud (cc): 2148, Vermogen (kw): 75

Beste heb een mercedes vito 638 van 1999 met 110CDI motor .
Vroeger dus bij de vorige autocontroles als ik de gas plots helemaal indrukte ging de toerenteller max tot 3500 toeren .
Nu dit jaar weer gemoeten naar de autokeuring en de werknemer controle trapte ook plots de gaspedaal in en tot 6500 toeren en hij bleef dit even aanhouden .
Had echt bang dat de motor zou zou opblazen .
Wat zou er nu mis kunnen zijn dat de toeren in neutraal plots zo hoog klimmen want ben er niet gerust in
Alvast veel dank voor die de oplossing zou weten
Groetjes luc

Geplaatst door

Lucky vito 110cdi +145

al 3 weken lid

Reacties

Wat geeft de fabriek op als max afgeregeld toerental voor deze motor.

Vind nergens het max toerental vermeld . Weet enkel dat hij altijd tot 3500 toeren ging als je plots de gaspedaal indrukte en nu slaat hij tot 6500 hij kan tot 7000 op de toerentalmeter als ik ermee rijd gaat hij meer dan 3500 als ik goed optrek ,maar normaal in neutraal ging deze max 3500 en nu niet meer begrenst .raar

Zal iets van 4200 rpm zijn. Waar heb je die 6500 rpm.gezien?

Pivavar +360

2 weken

Op de toerenteller beste Ik zat ernaast en de toerenteller stond op 6500 toeren hij gaat maar tot 7000 toeren de motor maakte zo een lawaai datvik dacht da hij stuk ging vliegen ..

Er zit een verschil in het moment waarop het gebeurt: bij jou gebeurde het in de N (of vrijstand) en dan hoort de motorcomputer het toerental te begrenzen op 3500 om ongelukken door gebruikersfouten te voorkomen. Bij de periodieke keuring behoort de uitstoot te worden gemeten bij het afregeltoerental van de motor en dat enige seconden lang aangehouden. Als autobezitter doet je dat pijn aan je hart omdat je dat nooit hoort bij stilstaande auto en omdat het binnen gebeurt waardoor het nog allemaal veel erger klinkt. Een motor die goed in orde is kan daartegen en overleeft dat met gemak.
De APK-keurmeester die dat uitvoert weet prima hoe hij dat moet uitvoeren en er komen in de praktijk nauwelijks motorschades uit voort.
Het hoort zich gewoon niet lekker aan als je erbij staat.

Heino4267 +1240

2 weken

Ja beste stond in neutraal en normaal ging hij in neutraal tot 3500 toeren en echt niet meer .nu volledig tot 6500 tot einde van de toerenteller gaat maar tot 7000 toeren .dus das niet normaal hoor

Ik zat in mijn vito en zag het op de passagierszetel prima ook

Ik heb net even op de toerenteller van mijn BMW diesel gekeken, die houdt er bij 5 wel mee op. Paar streepjes rood nog daarna. Ik kan jouw Vito niet verklaren.

Pivavar +360

2 weken

Ja mijne plots niet meer gaat gewoon door , is goed om de motor op te blazen i, de vito s al 26 jaar oud he .

En vroeger 3500 toeren en daar bleef hij hangen .vermoed ofwel iets met een sensor of zoiets maar mercedes zelf geeft geen informatie vrij wat dit kan zijn .

Erg ben vroeger zelf mecanieker geweest bij Peugeot, , maar de mentaliteit tussen garages en ex mecaniekers is echt verzuurd .zelfs mecaniekers tegen ex mecaniekers .is tegenwoordig van trek uw plan

Er zijn trucs waardoor ie stationair wel boven de 3500omw/min komt om een roetmeting uit te voeren bv. Dacht rem intrappen en dan gasgeven bij dit type. Is het bij jezelf nu ook zo dat ie boven de 3500omw/min komt wanneer je hetzelfde doet als je normaal deed?

harry4203 +5310
badge vip badge

2 weken

Ja de controleur trapte gewoon het gaspedaal tot tegen de grond en hij ging zo hoog .anders deed hij dit nooit zeker weten

Als je de gegevens er op na slaat is 3800 toeren het max toerental voor de controle ????

Beste het is een oude dieselmeting ,met geen deeltjestester en in België al dat max 3800 t/min max mag waarom duwt hij hem dan tot 6500 en mag ik hem daar dan op wijzen dat hij overtreden maakt

Hij moet meten zoals voorgeschreven , laat hij je maar laten zien waar het staat dat het 6500 moet zijn.

Welke toerenteller in een diesel geeft 7000 aan?

Pivavar +360

2 weken

Ja de vito geeft op t dashboard aan tot max 7000 toeren .spijtig dat ik geef foto kan doorsturen

Hier ze het is gelukt , Pivavar

Hoe krijg ik die afbeelding op de site ?

Bestand verkleinen

Oei lukt mij echt niet hoor

Ik geloof je

Pivavar +360

2 weken

Maar zodra we weer een Vito in de werkplaats krijgen, ga ik kijken. Na de vakantie.

Pivavar +360

2 weken

Oké pivavar alvast veel dank , het is een type 638 met de cdi motor .
Grts luc

Vandaag in de wpl. Toerenteller tot 5, rood bij 4. Plankgas in N blijft ie net voor de 4 hangen. Zal dus 3800 zijn.

Pivavar +360

3 dagen

Beste Pivar
Das het probleem in neutraal bleef hij vroeger voor de tussen de 3,5 en max 4000 toeren hangen als je het gaspedaal indrukte .
Nu gaat hij tot het einde van de toerenteller .ja snap het echt niet wat dit kan zijn .
En op de autocontrole voor de roettest duwen ze het gaspedaal ook plots in en de motor gaat gewoon door tor einde denk dat ze ooit de motor zo gaan opblazen hoor .

De vraag is waar zou die begrenzing steken dat ik dat kan oplossen of desnoods het defect onderdeel kan vervangen

Die begrenzer zit in je motorcomputer ingebouwd. Ik vermoed dat er iets mis is met de communicatie tussen versnellingsbak en motorcomputer waardoor de begrenzer in neutraal niet meer wordt geactiveerd.

Heino4267 +1240

3 dagen

Beste
Zou dat dan ergens aan de versnellingspook zitten een contactje ofzo ?

Beste
Zou dat dan ergens aan de versnellingspook zitten een contactje ofzo ?of versnellingsbak zelf ? Mvg luc

Beste Heino4267
Zou er dan aan de schakel versnellingspook ergens een contact zitten of aan de versnellingsbak zelf aub
Is een manuele versnellingsbak geen automaat .
Mvg luc

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Mercedes-Benz VITO 110 CDI of stel zelf een nieuwe vraag.