Mijn vader heeft een mercedes 250D met een vreemd elektrisch probleem.
Een aantal maanden terug hebben we de zekeringhouder vervangen omdat deze wat slechte contacten had. Een aantal weken later merkten we dat er toch wat rare dingen gebeuren met de ruitenwisser en de radio maar we weten niet zeker of dit voor het vervangen van de zekeringhouder ook het geval was.
De ruitenwisser en de radio kunnen altijd worden ingeschakeld, ook als de sleutel niet in het contact zit. Als je de auto dus parkeert en op slot doet en je laat de ruitenwisser aan dan blijft deze vrolijk doorgaan. Als de auto een paar dagen stil heeft gestaan start deze ook wat moeilijker, vermoedelijk omdat iets toch langzaamaan de accu leeg trekt (ook als de ruitenwisser en radio uit staan).
Als ik de spanning op de zekeringen A, 1 en 2 meet dan meet ik altijd 12V, volgens het schema hoort dit alleen in de standen ACCU, START en RUN. Het wordt nog vreemder.
Als ik de accu loskoppel en vervolgens weer aan sluit, en ik laat alle deuren dicht, dan lijkt alles normaal. Doe ik vervolgens de bestuurders deur open dan hoor ik een relais klikken en staat er weer 12V op de genoemde zekeringen. Doe ik vervolgens de deur dicht dan blijft de 12V aanwezig. Ik moet dan weer de accu loskoppelen om de spanning er af te krijgen.
Iemand enig idee wat dit kan zijn? Ik heb helaas geen schema over de lichtschakelaars van de deuren en hoe dit geschakeld zit. Hier zal ik het toch moeten zoeken lijkt me.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Mercedes-Benz 250 of stel zelf een nieuwe vraag.
gr