Nissan Primera: EGR storing P0403

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2000, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1800CC

Volgende storing doet zich al geruime tijd voor. Motor houdt in, niet meer dan 2800 t/m valt terug naar 2500 t/m
en dan weer omhoog naar 2800 t/m. Consult ( dia.app) geeft altijd volgende storing EGR.vol.P0403.
Ook gaan de spoelen van de onsteking niet lang mee (misfire) doorslaan.
Alle onstekingspoelen zijn vervangen, EGR afgesloten, uitlaat gecontroleerd, bougie's vervangen.
Er zijn periode's dat alles prima functioneert, maar na 3 of 6 maanden gaat het millampje weer branden op het moment dat de motor inhoudt.
Heeft of kent iemand dit probleem ?
Je helpt me geweldig ...

Geplaatst door

peter65

155 km

al 20 jaar lid

Reacties

hoi peter,
heeft deze motor ook een luchtmassameter? Al een paar keer bij diverse autos gehad dat de lmm de boosdoener was bij een foutcode mbt. egr.
groeten michiel

Michielrc7825

4.170 km

lijkt op hetzelfde wat ik heb.
kijk maar eens onder stotteren primera 1.8i vialle.

rené

knutsel

1.120 km

hoi peter
ik heb ook zo`n soort probleem gehad maar dan iedere keer met de foutcode p0304 dit bleek uiteindelijk een opgerekte distributieketing te zijn dit is makkelijk te contr door het dekseltje aan de zijkant van de motor los te halen en naar de spanner te kijken als deze een centimeter of meer uit staat is de ketting opgerekt. (vaak komt dit door achterstallig onderhoud) veel succes er mee.

pietje9097

130 km

masapunten van de bobine en eger lossen opkuisen en vastmaken

16

815 km

Controleer de koelvloeistoftemperatuur sensor eens.
Controleer zoals Pietje zegt de distributieketting
Controleer de luchtmassameter (dit is een rottige sensor die vaak problemen geeft.)
Controleer de klep luchtregeling stationair toerental
Controleer of het EGR niet vervuild is. (klep kan vaak vastzitten) Ik weet ook niet wat LPG met het systeem doet, maar LPG geeft een warmere uitlaatgas. dit komt ook weer in de EGR Klep.

mkampstra

1.075 km

p0304 is niet hetzelfde als p0403

16

815 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Nissan Primera of stel zelf een nieuwe vraag.