heb nu 78000 klm en sinds een 2 tal weken blauwe rook die naar verbrande olie ruikt zowel bij koude motor als bij warme motor en vooral bij gas geven ,heb de indruk dat dit minder is op hoge toeren voorbeeld rijden op snelweg ,heeft iemand een idee of oplossing heb turbo reeds nagzien speling is ok en reeds leiding en klep carterventilatie vervangen ook reeds produkt in mazout gedaan om alles te kuisen geen resultaat
Het is dus olie die in de verbrandingskamer komt.
Er zijn een aantal mogelijkheden.
Klepsteelrubbers defect , hard geworden en dichten niet meer af.
Zuigerveren vast of gebroken , olieschraapveer in bijzonder.
Koppakking lek tussen oliekanaal en verbrandingsruimte , onwaarschijnlijk maar mogelijk.
Turbo askeerring lek , slang naar inlaat controleren op olie.
In alle gevallen geen goedkope reparatie.
Toevallig resent olie ververst ?
Ik constateer uit het verhaal dat na een hoog vacuüm in het inlaatspruitstuk tussen kleppen en de gasklep motorolie komt wat aangezogen wordt.
Dit kan komen door de carterventilatie, zit hier nog de overdruk klep in die de carterventielatie afsluit als de turbo op druk komt deze blijft vermoedelijk open staan.
Sinds wanneer heeft een diesel vacuum in het inlaatkanaal en een gasklep?
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Nissan Almera of stel zelf een nieuwe vraag.
komt dit uit je uitlaat of er langsaf,uit je uitlaat ruik jij niet als je rijd,geen lekkende kleppendeksel pakking?
anoniem-1573996169
speed46.320 km