Om de zoveel tijd controleer ik mijn bandenspanning van mijn Opel Corsa X1.2SZ (1997), volgens benzineklepje is bandenspanning onbeladen 'voor' 1.9 bar en 'achter' 1.7 bar.
Het zal wel kloppen neem ik aan maar voor mijn gevoel veel te zacht.
Hoeveel is teveel?
Ik pomp ze namelijk zo altijd op:
Voor 2.4 bar
Achter 2.2 bar
Dit rijdt op zich wel goed voor mijn gevoel, zelfs op 2.4 bar lijken de voorbanden nog enigszins wat ingedeukt, op de officiële 1.9 bar nog meer.
Geplaatst door KV8797 , lid sinds 1 jaar geleden
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Corsa of stel zelf een nieuwe vraag.
Met een groots assortiment in de beste auto-onderdelen, aanbiedingen en merken vind je altijd een optimale mix tussen A-merken en aanbiedingen. Voor iedere automobilist weet Carpardoo de juiste auto onderdelen of auto-accessoires te vinden.
5 Reacties
kaleido 1 PRO, 1 jaar geleden
10 % harder is goed , hoe harder de band hoe minder contact met de weg , eerder slippen , meer slijtage .
Maar klopt de bandenmaat met de auto en het klepje ?
KV8797, 1 jaar geleden
Op het klepje zie ik geen bandenmaat staan, maar volgens KentekenCheck.nl is mijn auto vanuit de fabriek uitgevoerd met 145TR13 voor en achter.
Nu ik op mijn huidige banden kijk zie ik staan 165/70 R13 79T.
145 is een stuk smaller, weet niet of die site het wel goed heeft.
kaleido 1 PRO, 1 jaar geleden
Beide maten kunnen onder de auto .
Jarnodeg PRO, 4 weken geleden
Misschien is deze blog nog relevant: https://autoonderhouden.nl/banden/hoevee...
Groetjes
Moderator Problemcar PRO, 4 weken geleden
@jarnodeg,
dit topic is 11 maanden oud en topicstarter reageerd niet meer.
Nieuwe bijdragen zijn in dit geval niet relevant.
Moderator Problemcar