Hallo auto kenners,
Ik heb een probleem met het starten van mijn diesel zoals ook anderen al eerder hebben gemeld en waarvan ik niet kan opmaken of die allemaal tot tevredenheid zijn opgelost.
Probleem is alleen bij koude motor. De auto komt na veel voorgloeien slechts sputterend met veel rookontwikkeling op gang. Zgn. start pilot help ook niet. Dus gloeibougies zijn het niet lijkt mij. Pompje in de tank is vernieuwd. Toch blijft filterdruk laag (0,5 bar). De 4e verstuiver lekt iets langs de electrische aansluiting. Lek/retour slangetjes van de verstuivers zijn vernieuwd.
Eenmaal op gang is er niets aan de hand. Loopt nog steeds 200 km/hr (in Duitsland getest uiteraard). Merk niets van vermogenverlies. Verbruik is ook normaal, 5 ltr/100 km bij 80 km/uur en 7 bij 120 km/uur.
Mijn inschatting is dat bij de juiste diesel injectie hoeveelheid, druk en tijd een diesel meteen loopt zonder halfslachtige ontstekingen.
Zou er lucht in de brandstoftoevoer tussen hoge druk pomp en verstuivers kunnen komen?
Weet iemand hoe er druk wordt opgebouwd vanuit de tank opvoerpomp naar de hoge druk pomp? Zit er ergens een drukventiel dat de zaak onder druk houdt (2 bar van de opvoerpomp).
Graag hoor ik wat uit de ervaren hoek.
mvrgr
Ad
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Omega of stel zelf een nieuwe vraag.
Ze kunnen wel gloeien maar te weinig warmte afgeven.
namelijk het zelfde probleem gehad.
En lekken van 4e verstuiver komt vaker voor maar is zo weinig dat het eigenlijk geen kwaad kan.(alleen altijd een diesel geur bij de motor.
Willem