Auto geeft na vakantie, melding emissiestoring. Heb auto uitgelezen met diagbox en daarbij kwamen de volgende permanente storingen naar voren.
P0098 Signaal temperatuur inlaatlucht (onderbroken of kortsluiting bougies)
P1351 Circuit relais nagloeien (nooit voeding bougies)
P1598 Elektroklep bypass circuit (kortsluiting tussen de draden of kortsluiting met plus)
Ook staat er dan lijst verbonden variabelen, bij P1351 staat bv bij voedingsspanning sensoren 1 en 2 0V
Heb via testfunctie in diagbox relais gloeien laten schakelen en deze hoor je dan ook werkelijk.
Heb via testfunctie in diagbox elektroklep bypass circuit laten schakelen deze hoor ik niet.
Ben zelf besturingsmonteur in de industrie dus zit dagelijks in de electronica met bijbehorende sensoren.
Hoe kan ik de gloeispiralen controleren, wie weet weerstand, aanstuurspanning en opgenomen stroom. Spiralen even demonteren ben ik al achter is geen optie
Als ik via testfunctie in diagbox relais aanstuur moet er dan ook spanning op spiralen komen of zit er nog een ander hoofdrelais voor.
Hieronder P1351 met verbonden variabelen
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 407 of stel zelf een nieuwe vraag.
advies direct alle 4 ze te vervangen
je kan ze meten door met een goeie ohm meter de weerstand te meten.
moeten rond de 0.7-1.1ohm liggen ligt echt aan hoe goed de multimeter is.
je kan met 12volt ook direct op je bougie doen, vonkt hij als je hem tegen aan houdt dan weet je dat hij goed is.
om te meten moet je volgens mij bij deze type wel alle 4 losnemen of heb je een relais met daarin 2 hele dikke draden 4 dikke en 2 dunne draden
dan zijn de 4 dikke draden van de relais. kun je gelijk hierop naar massa weerstand meten. dan weet je direct de weerstand ervan. defecte gloeibougie is altijd hoog. dus 100ohm of hoger
geeft meestal of kohm's of mohms aan
als relais klikt dan is het eigenlijk altijd wel een gloeibougie die defect is. enkele keer draad breuk gezien, of zels stekker op blok niet vast zitten gezien.
vooral bij 407 kun je bij deze motor er goed bij.
p0098
dat is een defecte type temperatuursensor.
als je deze uit spruitstuk haalt zie je dat bij de oude type de draadjes dicht tegen elkaar lopen
nieuwe type is verbeterd en staan ze verder uit elkaar wordt op afstand gehouden door stuk plastic
p1598 kan gevolg zijn van de andere storingen, anders zou ik juist de variabelen van willen weten rest is bekend die storingen.