Mijn Peugeot 407 (2.2 16V benz. automaat 2006 90.000 km. laatste 8 van het chassisnr. 21391854) heeft onderstaande problemen:
1) Als ik de auto koud start slaat hij direct aan en loopt mooi rond op alle cilinders als ik hem echter in de D of R zet dan loopt de motor zeer onregelmatig en slaat soms helemaal af, de motor reageert dan ook heel slecht op het gaspedaal. Kan het gaspedaal helemaal tot en met de kick down intrappen en reageert dan ik één keer. Als ik maar een paar honderd meter heb gereden loopt hij stationair weer mooi rond maar het slecht reageren op het gaspedaal komt met warme motor af en toe ook terug (vooral als het toerental tot onder de ± 1.500 is gezakt).
De gasklep heb ik al gereinigd evenals de sensor die direct onder het gasklephuis zit, is dit de luchtmassameter of een inlaattemperatuursensor? Dit heeft echter niet mogen helpen, onlangs heb ik er een brandstof systeem reiniger van Forte in gegooid maar dit helpt ook niet.
Het display geeft geen storingsmeldingen
Het slechte reageren op het gaspedaal deed hij al langer (zonder afslaan) voor het slecht reageren op het gas en voor het probleem in punt 2 ben ik bij de dealer geweest. De dealer gaf toen aan dat het slecht reageren waarschijnlijk op te lossen is met een nieuwe gasklep (zou elektrisch defect zijn GEEN foutcodes) maar dit is een behoorlijk dure reparatie en ik wil dit wel doen als het dan maar opgelost is. Logisch zou ik zeggen als het een elektrisch probleem is moet hij toch altijd slecht reageren.
Heeft iemand met bovenstaand probleem ervaringen of nog ideeën wat het anders kan wezen?
2) Als ik de Cruise Control op "Limit" zet verschijnt de volgende foutmelding "Storing snelheidscontrole" (deze storing had hij al voor het afslaan van hierboven), de cruise control stand werkt wel goed. Bij de dealer zijn de foutcodes uitgelezen en volgens hun is de Cruise Control schakelaar defect => komt iemand dit bekent voor?
3) Na een reparatie aan de nokkenasversteller geeft de bak heel af en toe een storing, P t/m D (4-bak) gaan branden en hij geeft dacht ik ook een melding over Snelheidscontrole (dit weet ik niet helemaal zeker het is nl. al weer tijdje geleden). Als ik het contact en de bak in N zet kan ik hem overnieuw starten en is de foutmelding weg.
Voor de reparatie aan de nokkenasversteller had ik dit nog nooit gehad, de dealer gaf aan dat zodra de auto aan de laptop gaat alle software wordt geupdate en dat in de nieuwe software van de bak een foutje kan zitten.
=> Komt iemand deze fout bekend voor en klopt het verhaal van de dealer want dat zou betekenen dat de problemen met weer nieuwere software (als deze er is) is op te lossen?
Hopelijk kan iemand mij HELPEN
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 407 of stel zelf een nieuwe vraag.
2- Het kan heel goed dat de cruisecontrol schakelaar defekt is.
3- Zijn er met betrekking tot de automaat storingscodes uitgelezen ? De snelheidsregelaar van uw auto wordt namelijk altijd uitgeschakeld als er een storing in de motor of de bak ontstaat.