Goedeavond,
Ik heb een peugeot 306. En probleem is dat vorig weekend naar huis reed en ineens begon mijn radio te haperen en 2 tellen later viel me auto uit.
En de accu lampje bleef branden toen ik hem uitzetten. Dus ik dacht eerst de dynamo maar ik kon nog wel de startmotor laten draaien.
Dus dan kan het de dynamo niet zijn toch? Ik heb voor de zekerheid de dynamo eraf gehaald en laten doormeten en testen en dat was allemaal goed. Ik heb de massa nagekeken en schoongemaakt en alle zekeringen. En nu komt het rare sinds die is uitgevallen werken me waarschuwingslichten niet meer en elektrische ramen niet meer en de brandstof pomp draait niet meer als ik mijn contact omdraai. En de centrale deurvergrendeling tikt ook als die niet allemaal in dezelfde stand staan.
hoop dat jullie genoeg info hebben en mij kunnen helpen.
mvg Maikel
Welke massa heb je gecontroleerd? er zit nl. vanaf het motorblok of de versnellingsbak een dikke massakabel, die kabels willen weleens stuk gaan omdat het daar continue een beetje beweegt.
Ook zit er een dikke massakabel vanaf de accu naar de carrosserie.
Ik heb alles massakabels gecontroleerd en heb zelfs een kabel van de minpool naar de ophang punt van het blok aangelegt maar dat hielp niks. Ook heb ik het dubbel relais die achter de computrr zit eraf gehaald en doorgemeten.. Nu had de ene spoel een weerstand van 80ohm n die andere spoel 2kilo ohm. Dus denk en hoop dat het is. Verder zou ik het ook niet weten.
klinkt logisch....
heb je ook de hoofdzekeringen gecontroleerd?
vreemd, ik zou het haast op een massaprobleem houden, wat ook zou kunnen is dat er in je zekeringkast een en ander is misgegaan.
Ik vrees dat ik je via deze weg niet veel verder kan helpen, misschien kan een diagnose door een specialist helpen.
Heb je de grote aansluiting achterop de startmotor ook gecontroleerd? Volgens mij horen daar 2 constant plus draden onder de grote aansluiting te zitten. De dikste op die startmotor-aansluiting komt rechtstreeks van de accu en vanaf de startmotor loopt er dan weer een dunnere constant plus terug voor de voeding van de zekeringskast en van daaruit de verdeling via deze zekeringen. Even controleren of die dunnere voeding goed is, dan wel goed vast zit.
Ik heb wat gevonden. Ik was bezig met massapunten controleren en nu heb een er een gevonden die afgebroken was maar ik weet niet waarvan..?
[url=http://postimage.org/image/b2txumxj7/][img]http://s13.postimage.org/b2txumxj7/IMG_3...[/img][/url]
[url=http://postimage.org/image/d95f7z1dx/][img]http://s18.postimage.org/d95f7z1dx/IMG_3...[/img][/url]
En hij komt van de massapunt af voor de accubak.
mooi zo...bedankt voor de feedback.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 306 of stel zelf een nieuwe vraag.
Ik heb de massa ook even nagekeken en schoongemaakt en dat is het ook niet.
Hopelijk weten jullie meer want ik kan er niet echterkomen.
MaikelMTopicstarter
speed255 km