Goedemiddag,
vanmiddag toen ik mijn dochter van school haalde,wou de auto ineens niet meer starten.
Op het moment dat ik de sleutel omdraai,gaat al het stroom eraf,draai ik de sleutel weer terug,dan slaan de meters uit.
Na dit een minuut of 5 geprobeerd te hebben,ratelt er iets in de motor bij het omdraaien van de contactsleutel.
De accupolen zitten vast,het lijkt wel alsof er iets kortsluiting maakt,maar wat,ik kan het niet vinden cq bedenken.
Heeft iemand een idee,wat dit zou kunnen zijn?
Groeten Ron.
Zet er nou maar een nieuwe accu in. Accu's zijn ineens op. Vijf tot zes jaar gaan ze mee. Er zitten elementen in de accubak die in de loop van de jaren (door laden en ontladen) slijten. De resten vallen onder in de accubak. Op het moment dat die resten zo hoog zijn gekomen dat ze de elementen raken is het einde oefening van de accu. Kan dus zeer onverwachts optreden.
Bedankt Cees voor je bericht,maar passen de symptomen zoals het uitslaan van de meters bij een defecte accu?
Dus om meer zekerheid te hebben over het daadwerkelijk probleem,zou ik dus ook de dynamo door kunnen laten meten,en als deze goed blijkt te zijn dan kan het daadwerkelijk de accu zijn,heb ik het goed?. pffff ik ben een leek wat betreft autos.
ik geef je antwoord en cees
doe er wat mee
vervang de accu maar
Goedemorgen,vanmorgen de accu voor de zekerheid even laten doormeten,gaf 230 ampere af van de 360 die hij zou moeten geven,dynamo dik 14 volt,is dus prima,idd accu aan het einde van zn latijn.
Nieuwe accu geplaatst,draait weer als een tierelier.
Bedankt voor jullie adviezen.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 306 of stel zelf een nieuwe vraag.
te lage accuspanning
accu is stuk(of leeg als er iets aangestaan heeft)
fordmannetjebuild
speed5.995 km