In de keuze voor het vervangen van schokdempers en chassisveren staat bij de leveranciers zoals Monroe en Febi Bilstein doorgaans de optie ' standaard chassis' en 'versterkt chassis'. Ook wordt wel de optie 'ruwe weg uitvoering' genoemd.
Ik heb geprobeerd te achterhalen wat er precies mee bedoeld wordt, maar ben daar nog niet in geslaagd.
Ik heb in de originele onderdelenlijst het OEM-nummer proberen te vinden en kom tot twee opties: 5002.T4 en 5002.T1. Er zijn meerdere opties, afhankelijk van wel of geen airco, wel of geen ABS. Bij de optie 5002.T1 staat als toelichting 'niveau XS'. Staat XS voor 'eXtra Strong'?
Ter info, de Peugeot 206 heeft een 1.4i 16 motor, ABS en Airco.
De Vehicle Descriptor section is 2CKFUF
ORGA nummer is: 09886 (81)
Voorlopig zie ik door de bomen het bos niet meer. Ik heb momenteel twee FEBI Bilstein chassisveren gemonteerd, type 39412. De lengte is 366 mm, diameter is 12,3 mm. Hoewel de fabrikant zelf aangeeft dat deze zowel geschikt is als 5002.T4 en 5002.T1 lijken ze veel te stug. De auto staat voor te hoog in vergelijking met de achterzijde.
Van dezelfde fabrikant is ook type 39566 verkrijgbaar. Hierbij staat vermeld 'standaard chassis'. Het bijzondere is dat de lengte van deze veer groter is: 392 mm. Wel is de diameter kleiner: 12 mm.
Wat kan ik het beste doen? Chassisveer aanschaffen voor 'standaard chassis'? Of toch iets anders?
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 206 of stel zelf een nieuwe vraag.