Renault Kangoo: Achterrem vast

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1998, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1.2

Hallo,
nadat mijn auto een maand stil heeft gestaan in mijn werkplaats om wat schade aan plaatwerk te repareren, zaten mijn achterremmen vast. Handrem heeft er die hele maand op gestaan.
Bij het proberen weg te rijden, wat nauwelijks ging, zakte mijn achterkant naar beneden en toen het lukte om (een klein beetje) vooruit te komen bleven ze geblokkeerd. Uiteindelijke achterwielen eraf gehaald en met een rubberen hamer een paar tikken op de trommel gegeven, kwamen ze uiteindelijk los.
Nou is mijn vraag: wat is de (mogelijke) oorzaak hiervan en hoe zou ik dat kunnen oplossen?

gr, Thijs

Geplaatst door

thijs1423

160 km

al 14 jaar lid

Reacties

Gebeurt vaker dat remsegmenten door vocht vastroesten aan de remtrommel. Meestal is de oplossing een stukje rijden en dan lost het probleem zich vanzelf op.
moderator 32.365 km Reageer
Ok, dus niets om zorgen over te maken, of zijn dit toch al de eerste tekenen van zodanige slijtage dat er binnenkort toch het een en ander vervangen moet worden?
thijs1423 Topicstarter 160 km Reageer
[quote=thijs1423]of zijn dit toch al de eerste tekenen van zodanige slijtage dat er binnenkort toch het een en ander vervangen moet worden?[/quote]
De trommels demonteren en je hebt een beeld daarvan.

Gr. Paul
P. Kelder 99.170 km Reageer

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Kangoo of stel zelf een nieuwe vraag.