Hallo allemaal
Clio 1.2 16v bj 2010
Sinds 4 weken last van trillingen je voelt het meer ik heb de auto op de brug na laten kijken konden ze niks verder als de auto ‘s morgens koud is je rechterwiel spint daarna doe die dat niet meer trillingen tijdens rijden iemand dit eerder meegemaakt
Waarom zou je met spinnende wielen optrekken , beetje vreemde rijstijl om met koude motor op die manier weg te rijden ?
Wanneer is " het eigenlijk begonnen met trillen" , probeer het iets duidelijker uit te leggen sorry .
Heb je de banden al eens laten balanceren ?
Heino4267 vraagt wat een échte garage er van zegt: Jij antwoord met 'Niks, blijven rijden'.
Of je bent niet bij een garage geweest, of ik zou heel snel een andere garage gaan zoeken.....
De voorschokdempers werken nog maar voor 70% en de achterschokdempers voor nog maar 65% dat lijkt me toch redelijk versleten, zeker als de meting bij benadering is gedaan. Als het rechter voorwiel bij wegrijden gaat spinnen dan betekent dat het wiel geen contact met het wegdek heeft en dat is veelal aan slechtwerkende schokdempers te wijten.
Daarbij kunnen er veel meer oorzaken zijn voor dit probleem dan alleen schokdempers. Vandaar mijn twijfels.
Kan echt van alles zijn: stabilisatorstangen, remschijven, ophanging, toch banden (2e set misschien ook niet goed?), lagering. Daarom moet je eens een goede garage er naar laten kijken. En je niet af laten schepen met 'kun je gewoon mee doorrijden' als ze niet weten wat het is.
Dep,
Dat doorspinnen van het wiel in de ochtend zal duiden op de koppeling die klapperend aangrijpt.
Dat voelt als het slippen van een wiel.
Dat heeft te maken met verglaasde plekken op de koppelingsplaat.
Het trillen kan ook uit een aandrijfas komen,deze zul je moeten laten controleren op speling of het steunleager is kapot,geeft ook een trilling.
Om dat klapperen tegen te gaan is de enigste remedie vervangen van de koppeling.
De aandrijfas is een ander verhaal.
Daar moet je eerst uitzoeken aan welke kant het zit.
Links of rechts zit er verschil in de lengte van de aandrijfas en de langste kant word door een steunlager ondersteung en die wil nog weleens kapot gaan.
Maar om speling te kunnen constateren of om te kijken of ze ingelopen zijn moeten ze er onderuit en bekeken worden op speling.
Wat ook nog weleens gebeurd is dat het vet eruit is en dat geeft ook trillingen.
Dan is het vaak weer vet aanbrengen op de homokineten onder de ashoezen.
Het is lasting om dat als leek te beoordelen.
Slechte aandrijfassen merk je het meest bij gasgeven/optekken.
Dan ontstaan vaak trillingen.
Onbalans bij gas los kan van het steunlager komen.
Maar ja,het is moeilijk te beoordelen vanachter de computer.
Je zult toch op onderzoek uit moeten gaan en zaken controleren,anders kom je er nooit achter.
Remmen kunnen wat vast zitten icm krome schijf. daar je het trillen ook in de vrij voeld . Schokbrekers zijn niet 100 % doch daar zoek ik dit niet in . controleer je onderste rubber in het midden en zeker alle rubbers, tot silent bloks toe. Blijft dit dan komt de dure klus de platen en zeker de drukgroep, n hele set dus. Ik rij Clio en het zijn toffe bakkies. Steunlager geeft meestal n rammelend geliud indien defect. Clio heeft wel n hantje van homokineten , die moet je in bochten hoeren indien dit het geval is , rij eens n aantal malen n 8 met je auto op n parkeer terein, dan moet je ze horen ratelen (nokken ) indien niet goed, plus dat je dan ook gelijk de wiellagers hoord, indien niet goed. zo kun je 1 voor 1 alles wegstrepen en de oorzaak vinden, sucses
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Clio of stel zelf een nieuwe vraag.
Wat bedoel je met koud is je rechterwiel spint ? , graag een iets duidelijker uitleg.
kaleido 1build
speed158.405 km