Sinds een tijdje heb ik een probleempje. Het begon met het af en toe branden van het voorgloei lampje en een iets zwaarder geluid rond de 2500 rpm.
Lampje ging af en toe aan en bij gas loslaten ging het weer uit.
Uitgelezen: afwijking tussen gaspedaal sensor 1 en 2. Draadboom van de sensor bewogen en lampje ging aan/uit.
Alle 6 draden bekeken/gecontroleerd/getest maar alles is OK. Sensor getest/gecontroleerd en is goed.
Alle draden vanaf de ECU doorgemeten (zover ik de andere kant terug kon vinden) maar niets vreemds gevonden.
Problemen momenteel:
Altijd:
Loopt als vrachtwagen tussen 2500 - 2750 toeren. Zwaar geluid, bijna alsof de uitlaat stuk is.
Verbruik is gezakt van 1 op 18.5 naar onder de 1 op 17.
Als lampje aangaat valt de spanning op ECU pin 24 naar massa (onbekend of dit oorzaak of gevolg is)
Soms:
Voorgloei lampje brand. Bij gas loslaten weer uit (vaak maar niet altijd)
Soms als lampje bij stilstand/stationair brand is het toerental verhoogd tot ±950, bij intrappen rempedaal (als remlichten aangaan) zakt het terug naar ±600.
Kan iemand mij helpen aan een elektrisch schema?
Mocht dit problemen geven dan in ieder geval graag wat er bij pin 24, 26 en 85 aan de andere kant van de draad zit.
Motorcode F8Q 630
Kaleido, bedankt voor de tip.
Tot zover ik de draden heb kunnen volgen alles gecontroleerd maar niets gevonden.
Jammer is alleen dat ik van een aantal draden geen idee heb waar ze heengaan en dus ook niet weet wat ze doen (of moeten doen).
Even een correctie op bovenstaande, de motorcode is F8Q 632
Heb een complete uitleg gevonden voor een F8Q 632 motor met Lucas Epic pomp.
Blijkt dat het verhoogde stationair een manier van de ECU is om aan te geven dat de 2 potmeters van het gaspedaal afwijken.
Denk dat het probleem tussen 2500 - 2750 toeren een apart probleem is maar dat zien we later wel weer.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Clio of stel zelf een nieuwe vraag.
Draad kan uitwendig er goed uit zien , maar inwendig gebroken zijn , trek er eens 1 voor 1 aan , als er een breuk zit rekt de isolatie op .
kaleido 1build
speed158.405 km