Renault Laguna: Motor weinig vermogen bij laag toerental

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1999, Brandstof: LPG, Motorcode: 1.6

Sinds een poosje is me opgevallen dat het vermogen van mijn auto tot ongeveer 3500 toeren lager is dan wat hij altijd is geweest.
De auto is pas geleden uitgelezen toen het probleem er al was. Dit heeft geen problemen naar voren gebracht.

Nu heb ik gisteren de compressie gemeten, wat me hierbij opvalt is dat deze heel langzaam omhoog gaat en pas stopt bij 15/16 bar.
Om op dit niveau te komen heeft de motor minimaal 20 slagen nodig.

Heeft iemand een idee wat onderliggend probleem kan zijn?

Geplaatst door

roelonius

555 km

al 18 jaar lid

Reacties

Probleem alleen op gas of ook op benzine?

Kontroleer alle vacuüm slangen en slangetjes van en naar het inlaatspruitstuk op lekken, scheuren e.d.
Is de uitlaat volledig gasdicht en niet lek? Vooral het 1e stuk tot de katalysator.

oldford

117.985 km

valse lucht tussen gasklep cq plastic inlaat buis pakking wordt hard

willyvan

4.815 km

Er is alweer een hele tijd overheen gegaan, in de tussentijd heb ik nog eens beter naar het probleem gekeken. Nu zit ik de laatste tijd te twijfelen of het probleem nou minder is geworden. Volgens mij heeft het zichzelf opgelost want sinds ik er op ben gaan letten is het me niet meer opgevallen dat het is gebeurd. Wel ben ik wezen kijken naar de aangegeven opties en hier heb ik niets verkeerds gezien. Bedankt voor de suggesties en ik hoop dat ik verder geen problemen meer krijg.

roeloniusTopicstarter

555 km

Let wel: soms raak je aan sommige dingen gewend en weet je het niet meer beter :) Totdat het probleem verholpen is en er een wereld voor je open gaat.

Ed Ang

1.170 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Laguna of stel zelf een nieuwe vraag.