Goeden dag,
Ik heb klachten, bij gasgeven vanaf 75 km (belasten) per uur begint de auto te schudden, stoel en dashboard gaan dan heen en weer en wordt weer minder als ik harder dan 100 rij. Laat je gas los dan is het weg of als je stopt met gas geven. Mijn space is een phase II uit 10-2006 benzine met 194000 km. Het schudden lijkt met de tijd erger geworden. Aan de banden en velgen ligt het niet deze zijn gebalanceerd en de winterset geeft dezelfde klachten. De koppeling en dubbel dempend vliegwiel zijn al vervangen (ivm lekke druklager) en ook de schokbrekers links en rechts voor (lek). Vandaag is de linker stuurkogel vervangen en de garage kon zo een twee drie niets vinden dan dat misschien de differentieel tandwiel vervangen moet worden á heel veel geld. Voordatik tot dure en miscchien onnodige reparaties overga misschiebn tips van jullie?
Heeft iemand hier ervaring mee en hetzelfde meegemaakt en een oplossing daarvoor?
Het differentieel zit in de versnellingsbak, met aan weerszijden daarvan de aandrijfassen. Aan de ene kant zit de aandrijfas op een as-stomp en aan de andere kant in een kooi met kogels. Aan deze laatste kant loopt je versnellingsbakolie er uit als je de aandrijfas er uit haalt. Een goede garage kan tijdens een proefrit bepalen of dit een voor de hand liggende oorzaak is. Als dat zo is demonteren ze de as(sen) en bekijken ze de slijtage. Gesleten/defecte delen worden dan vervangen.
Nee, zelf niet meer lezen. Ik ga ook voor een defecte homokineet. Controleer eerst de aandrijfassen.
Zo te lezen heb je al veel onkosten gehad aan deze auto???
Dit draadje precies wat ik als klacht heb alleen heb ik een benzine motor
https://problemcar.nl/topic/renault/espa...
Kan dat ook met injectoren het geval zijn mijn km stand is 202dkm
Twee weken geleden tijdens de vakantie in Oostenrijk komt stank onder de auto vandaan en de Airco deed het ook niet meer. Bij terugkomst naar de dealer die kon ik alleen volgende week. Dus maar ff naar de wasmachine garage met bos inde naam geweest. Conclusie linker aandrijfas en hoes kapot versnellingsbak olie loopt uit de bak en slaat tegen de uitlaat aan. Airco compressor (1,5 jaar oud) lek, vloeistof spuit tijdens druk zetten eruit. Trillen doet de auto desondanks nog steeds na de reparatie. Morgen toch even naar de dealer voor controle en diagnose.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Espace of stel zelf een nieuwe vraag.
Dit kan een aandrijfas zijn, met name op het punt waar die op de versnellingsbak zit aangesloten.
Heino4267
speed22.795 km