Hallo
Ikwil mijn navigatie 12v aftakken van mijn autoradio 12v continu.Type radio is een Renault 8200-607-915 Aan de achter kant zitten 3 connectors C1,A,B C2 en C3 worden niet gebruikt.D vraag is dan ook welke kleuren heb ik nodig voor een continu Plus12v en Min12v.De aansluiting naar de navigatie gebeurd via een zwevende zekering 1Amp
Mvrgr Bert
Auto heeft wel canbus maar renault gebruikt nog steeds iso stekkers en daar zitten ze wel op. Ook kan je de telefoon voorbereiding gebruiken.
Met + 12 en - 12 volt bedoeld u waarschijnlijk constante + spanning en accessoirecontact. Als deze modus nog voorzien is van iso stekers moet het uitzoeken niet al te moeilijk zijn met een éénvoudige universeelmeter of spanningzoeker is zo uit te vinden welke draad constant + heeft en welke via het contact + krijgt.
Nb, de steker met de minste aansluitingen is vaak de voedingssteker.
En van die stekker is
Geel geschakeld
Rood constant plus
Zwart massa
Renault is een uitzondering. Weet 95 % zeker;-)
Hallo
Ik zie dat er ontzettend over nagedacht word,Maar het een en ander brengt mij toch in verwarring.
Ik ga eerst de draad kleuren van de 3 connectors maar eens op papier zetten,en dan de metingen
van Sebastiaan en van Ronald erop loslaten.OF er moet onder het deschboard noch een makkelijker
aansluiting te vinden zijn,dat hoor ik dan ook graag.
doe anders eens een foto van het geen jij gevonden hebt.
Om te meten is het wel de bedoeling dat er een bepaalde volgorde wordt gehanteerd. Radio uitschakelen en zonder contact de spanning meten, er mag dan maar op één draad spanning staan, dat is de spanning die nodig is om het geheugen intact te houden. Vervolgens de auto op contact zetten en er komt een tweede spanning op een draad te staan. Nu weet u de constante en de geschakelde plus. Even logisch denken en er is geen schema nodig.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Modus of stel zelf een nieuwe vraag.
Vraag is of dat überhaupt wel kan en/of verstandig is. Zou kunnen dat deze canbus heeft en je middels dat aftakken de boel in de war schopt. Denk dat je deze beter kunt aansluiten op een 12V plug of sigarettenaansteker.
moderatorbuild
speed32.365 km