auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

Renault Clio: waterpomp d'r bij?

Bouwjaar: 2000

hallo, is het verstandig de waterpomp dr bij te pakken bij het verwisselen van de distributieriem van een e7j motor 1.4 uit 2000? (zonder airco). (88 dkm, of kan de riem nog ff mee?)
weet iemand waar ik een riemspanningsmeter kan huren/lenen?

Geplaatst door

michel318 +0

al 21 jaar lid

Reacties

Is zeer verstandig!

Henk Nobach +0
badge

19 jaar

klinkt overtuigend met (! uitroepteken) :-), heb je dr ervaring mee met deze motor als je anders niet doet?

michel318 +0

19 jaar

Waterpomp gaat vaak lekken na het vernieuwen van de distr riem , dus bij twijfel altijd vernieuwen.Ook de riemspanner altijd vernieuwen.Als de riem erop ligt moet je deze een kwartslag kunnen draaien en dan ligt hij vaak goed op spanning.

ksie +0
badge

19 jaar

hij lekt nu voor geen meter (dus ik twijfel niet), ik zit nu nog steeds met mn orginele koelvloeistof van de fabriek af. ik ben zelf wel handig genoeg om een distributie te vervangen (ontlopen van het uurloon), alleen kan ik nergens een riemspanningsmeter lenen, echt niemand wilt dat, iemand wel in omg. r'dam?
of komt de spanning niet erg nauw? op mn werk hier doen ze idd met normale v-riemen ook spannen op de hand (ook kwart slag)
Of ik kan eerst voelen aan de oude? en dan onthouden en overnemen.....of is die oude dan veel slapper? luistert het heel nauw de spanning op een distri riem? (ik denk als je de spanning normaal doet dan kan zo'n riem echt wel 6 jaar of 150000 km mee, tis gewoon een veilige waarde natuurlijk die voorgesteld wordt door renault

michel318 +0

19 jaar

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Clio of stel zelf een nieuwe vraag.