Vorige week distr riemen vervangen van deze auto, heb ik nog gepost hoe ik spanrol van multiriem eraf moest halen, dit is allemaal gelukt.
Toen ik alles weer in elkaar had en warm had laten lopen ivm ontluchten koelvloeistof viel me op dat hij te laag stationair liep (ca 600 a 700 toeren).
Gasklephuis was nogal vervuild dus dat heb ik schoongemaakt en vervolgens ingeleerd.
Ineens ging na een tijdje lampje motorstoring en EPC aan, uitgelezen gaf dit:
Control Module Part Number: 036 906 034 DS
Component and/or Version: MARELLI 4MV 4568
Software Coding: 00031
Work Shop Code: WSC 06402
Additional Info: VSSZZZ1MZ3R090857 SEZ7Z0B1853638
1 Fault Found:
17961 - Barometric / Manifold Pressure Signals: Implausible Correlation
P1553 - 35-10 - - - Intermittent
Heb alle vaccuumslangen gecontroleerd, vooral de dampafzuiging omdat deze los is geweest maar niks kunnen vinden. Gasklephuis nogmaals ingeleerd.
Hij loopt ook nu te hoog stationair, ca 1000 a 1100 toeren, en valt soms terug naar 900 om vervolgens weer op 1100 te gaan lopen.
Op de site van Gerrit Speek het volgende gevonden: 3
foutcode: 17961 P1553
nl Sensor absolute druk inlaat spruitstuk / Sensor barometrische druk verhouding buiten specificaties
du Signal Höhengeber / Saugrohrdruck unplausibles Verhältnis
en Barometric/manifold pressure signal ratio out of range
Extra info bij de foutcodes. Intermittent
Mogelijke oorzaken:
Lek in inlaat of uitlaat
EGR systeem
Klep actieve koolstoffilter afzuigsysteem brandstofdamp
Bedrading en/of stekerverbindingen
Sensor absolute druk inlaatspruitstuk
Sensor barometrische druk
Iemand een idee, vind het vreemd dat hij na het inleren te hoog is gaan lopen, misschien heeft dat er iets mee te maken.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Seat Leon of stel zelf een nieuwe vraag.