Sinds een paar maanden is de accu leeg als de Toyota meer dan 2-3 dagen niet wordt gebruikt. Er slurpt dus een verbruiker stroom als de auto stil staat. Daarom lekstroom gemeten; die gaat van een korte piek van 1,5A naar 155mA, na 30 seconden naar 128mA en na een minuut naar 8mA en blijft op deze waarde. Hiermee duurt het maanden om een 60A accu leeg te trekken.
Het maakt niet uit of de centrale vergrendeling is geactiveerd. Accu is nieuw, laadstroom laten meten; laadstroomcircuit is ook OK.
Ik weet t niet meer en haal nu dus elke keer de pluspool los als ik een paar dagen niet rijd en maak m weer vast voor ik start. De accu is dan natuurlijk nog vol.
De enige verklaring zou kunnen zijn als er een verbruiker wordt ingeschakeld lang nadat de auto is stilgezet, bijvoorbeeld na een uur of zodra het donker wordt. Zit er zoiets in? Of heeft iemand nog een ander idee?
Geplaatst door a-ven-sis , lid sinds 3 jaar geleden
🌟 Black Friday Superdeals bij Coolblue! 🛍️
Mis het niet! Scoor ongelooflijke kortingen op elektronica en witgoed tijdens de Black Friday uitverkoop bij Coolblue. Beperkte tijd, ongekende aanbiedingen. Klik en bespaar nu op jouw favoriete producten!
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Toyota Avensis of stel zelf een nieuwe vraag.
10 Reacties
a-ven-sis, 3 jaar geleden
Aanvulling/correctie: de capaciteit van de accu is natuurlijk 60Ah (ipv 60A) en de auto start in een tik en rijdt als een zonnetje.
atte PRO, 3 jaar geleden
Stroomtang aansluiten en dan een voor een de zekeringen er uit halen, waarvan je zou kunnen verwachten dat die de onderdelen 'voeden' die nogal eens een lekstroom veroorzaken. Denk aan verlichting van motorruimte, bagageruimte, maar ook dat bijvoorbeeld een achterruitenwisser niet in de ruststand kan terugkeren. Lijkt dan wel zo, omdat deze 'plat' ligt maar toch niet helemaal waardoor hij stroom blijft trekken.
a-ven-sis, 3 jaar geleden
Hi atte, bedankt voor je snelle reactie. Heb ik gedaan; dan had ik iets in de orde van 1A moeten zien weglekken, maar de enige zekering waar in rust stroom doorheen loopt is de DOME zekering en wel precies 8mA. Hier zitten allerlei interieurlampjes en frutseltjes achter. Maar met 8mA trek je een 60Ah in ~8 maanden leeg, niet in 3 dagen. Ik heb die zekering er een keer uitgelaten, maar ook toen was in 3 dagen de accu leeg. Er moet een verbruiker zijn die automatisch na x uur of zodra t donker wordt, wordt ingeschakeld en dan circa 1-2 A gaat staan trekken tot t weer licht wordt of de accu leeg is. Ik zal er eens in gaan slapen.
atte PRO, 3 jaar geleden
Zijn er nog accessoires gemonteerd die niet standaard op de auto werden geleverd? Radio's en navigatiesystemen blijven vaak ook nog stroom trekken als je denkt dat ze uitgeschakeld zijn. Bekabeling naar trekhaak/fietsendrager in orde? Ik heb al eens meegemaakt dat achter de zekeringen/relaisdoos schimmelvorming had plaatsgevonden met als gevolg een lege accu/niet startende auto.
a-ven-sis, 3 jaar geleden
Hi Atte, nee, het is een helemaal standaard Business Edition. Navigatie en radio/cd ingebouwd af fabriek, stoelverplaatsing en verwarming idem. Nogmaals, ik heb tussen de pluspool van de accu en de pluskabels (die dikke naar de startmotor en de dunnere naar de zekeringenbox) een goede AVO meter (0,01 Ohm) gehangen en zo de stroom van alle verbruikers tezamen (radio, afstandsbediening, ECU geheugen, navigatie, etc.) in rust gemeten en die is steeds 8mA. Overdag, dat wel. Vanavond ga ik eens in het donker meten.
toyotractor, 3 maanden geleden
Ik heb hetzelfde probleem bij mijn Avensis 2.4 uit 2005. Hebt u het euvel bij uw auto kunnen oplossen?
Het kunnen twee verschillende problemen zijn. dus effe bij deze draad blijven.
Anders maak jezelf effe een topic aan...
In ieder geval avensis jouw voertuig word waarschijnlijk " opgewekt, wakker gemaakt"door een van de ecu's... het kan ook bij jouw in de buurt zijn zelfs...
Eigenlijk moet je er een tijdmeting bij doen.. de meer geavanceerde meters hebben ook tijdmeting. - techniek16 PRO, 3 maanden geleden
techniek16 PRO, 3 maanden geleden
Helemaal mee eens..
Altijd zo jammer dat er nooit een respons komt ofdat het opgelost is of niet....of wat jij zegt.. weggedaan..
en dan het forum vergeten een melding te geven
techniek16 PRO, 3 maanden geleden
Okay te begrijpen met die pop ups.. inderdaad...
Je moet eigenlijk een 24 uurs meting doen.... dan zie je meestal wel of er een piek is geweest.. en waarschijnlijk wel dan.
Dan wordt het zekeringen uitnemen.. ik weet dat is geen lolletje.. kost veel tijd..
toyotractor, 3 maanden geleden
Ik ben er ook nog mee bezig. Ik meet in eerste instantie 230 mA lekstroom, wat na 1-2 minuten plotseling terugvalt naar nul. Maar als ik dan het meetnaald contact even onderbreek en de naald weer tegen de minpool aan houd, meet ik weer opnieuw 230 mA. Om na 1-2 minuten wederom terug te vallen naar nul. Toch loopt de accu binnen 3 dagen leeg.
toyotractor, 1 maand geleden
Het lijkt er warempel op dat het probleem bij mijn auto ineens vanzelf is verdwenen.... 3 dagen na een laatste rit nog immer 12,4 volt in de accu en probleemloos starten. Ik moet daarbij zeggen dat ik de auto de laatste 2 maanden wel meer intens gaan gebruiken, lees: toch wel elke 2-3 dagen een kort ritje.