Heb enige tijd gelden een Avensis station 1.8 1999 (1998) gekocht.
probleem 1:
Ik vind dat bij lagesnelheden zoals file rijden de auto "hobbeld". Ik weet niet dit anders te omschrijven. Dit is ook het geval wanneer met de koppeling ingetraopt rolt. Het lijkt dat er ondanks een dat je op een asfaltweg rijd er toch aardig wat kuiltjes inzitten. Ik rijd deze weg ook nogwel eens in een fiatje 500 deze hobbeld minder dan die zware stationwagon?? Bij hogere snelheden (> 50 / 60 Km) merk je niets. Alleen rond de 110 km een heel lichte trilling in het stuur, dermate licht dat het niet hinderlijk is. De banden zijn door de dealer bij aanschaf vervangen door nieuwe Roadhog banden,
Probleem 2
Bij het rijden op klinker weggetjes vind ik dat er bij de voorwiel ophanging "iets" behoorlijk klappert. Het is hoorbaar en ook enigzins voelbaar.
Hier heeft de dealer naar gekeken, ze denken dat het wordt veroozaakt bij het punt waar de stuurstang door het chassis gaat en ze vonden dat dat punt nogals "droog" was en ze hebben de boel daar flink ingevet. Verder hebben ze naar aanleiding hiervan de motorsteunenbekeken, en opnieuw de bouten hiervan aangetrokken, verder was niets afwijkends aan gevonden. Het klapperen is echter maginaal minder. Alle bij elkaar is de wegligging van de auto wel goed.
Iemand enig idee wat de oorzaak van deze problemen kan zijn en of er misschien een samenhang is.
De auto rijdt verder prima en de Toyota dealer is tot nu toe absoluut bereid geweest de geconstateerde problemen onder garantie zonder mokken of morren te verhelpen. Maar ik heb wel gemerkt dat je ze af en toe een een beetje opweg moet helpen in de goede richting.
Groeten Erik
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Toyota Avensis of stel zelf een nieuwe vraag.
groetjes jan.