Hallo mensen,
Na 3 fijne rij-jaren heb ik een probleem met mijn auto. 3 maanden geleden begon auto steeds in te houden en slechter te starten. Dit probleem bleek later de brandstofkleppen te zijn op de brandstofpomp. Maar nu een groter probleem. Tijdens het rijden op de snelweg met 120 km/h begon de motor ineens geluiden te maken van een traktor, enorm tikken dus en liep op drie cilinders Na uitlezen bleek het te moeten zitten in een of meerdere verstuivers/injectors. Bij het demonteren bleek op cilinder 4 de zitting te hebben gelekt waardoor veel roetvorming zichtbaar was. Injectoren laten testen en ultrasoon laten reinigen door gerenomeerd dieselmotor specialist. Alle verstuivers werken weer goed. Na montage loopt de motor weer netjes maar een tik is nog steeds goed hoorbaar. Hierna carterpan gedemonteerd en aanzuigfilter oliepomp gecontroleerd en zat vol met roet. Gereinigd en alles terug geplaatst, nieuwe olie erin en nieuw oliefilter. Hierna probleem nog steeds aanwezig.
Hierna stekker van de injector van cilinder 1 afgehaald en gestart, nu is de tik weg ! Deze injector daarna vervangen door een nieuwe. Stekker erweer opgedaan en tik weer aanwezig. Hierna ook nog inlaatspruitsuk gedmonteerd en gecontroleerd op verstopping, wel veel zwarte aanslag aanwezig maar niet verstopt. Tevens ook nog gloeibougies gecontroleerd en geen byzonderheden.
Laatste wat ik nog kan bedenken is dan toch de drijfstanglager van cilinder 1 die defect moet zijn. Maar heb geen gruis of iets dergelijks in het carter gevonden. Iemand nog andere ideeen ?? voordat ik echt alles moet demonteren ??
Alle info is welkom !!
Motor heeft trouwens 263000 KM gelopen.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Toyota Corolla of stel zelf een nieuwe vraag.