Volkswagen Golf II : Bout alternator

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1983, Brandstof: Diesel, Motorcode: 1.6

Hallo,

ik heb een probleempje:
mijn V-riem piept, ik wil ze aanspannen maar daarvoor moet ik de alternator los krijgen maar de bout van de alternator is bijna rond (de kop).
hoe kan ik deze nu los krijgen? Met een vise-grip kan je er niet aan.

Wie kan mij helpen?

Bedankt voor jullie hulp, k heb hem los gekregen.
Merci!

Mvg

Geplaatst door

Dieter_x3

345 km

al 15 jaar lid

Reacties

Dieter,

Je moet die 13er een slag los maken, en dan een sleutel op de stelmoer ernaast zetten, vaak werkt dat mechanische niet meer, dan moet je even wat verzinnen.

Je kunt ook de hele dynamo even demonteren, dan neem je hem mee de garage in en haal je op de werkbank die defecte bout los, want ik meen dat deze van onderen vast zit ? Dan zie je dus niet veel en je komt er slecht met wat bij.

Gr Stefan

stefan84

86.660 km

Dag Stefan,

Het is bout van 17, denk ik, die ik niet meer los krijg (zie foto)

[url=http://img411.imageshack.us/i/0306006.jp...][img]http://img411.imageshack.us/img411/4629/...[/img][/url]

de bout is bijna helemaal rond.
hoe kan ik die lossen?

Mvg Dieter

Dieter_x3Topicstarter

345 km

Eerst een dag goed met kruipolie oid bewerkenen dan een 6 kant dop maat 17 eropslaan, en dan hopen en draaien.

sjaak10918

9.760 km

Hallo Dieter,

Idd, aan de linkerkant van de bout, dus bij de schroefdraad wat kruipolie erop doen, je kunt ook eens een goede griptang erop zetten..

Ik dacht dat je de stelbout bedoelde die niet meer los ging..

Gr Stefan

stefan84

86.660 km

Met een beitel los tikken

jan5047

25.885 km

Dat zou ik maar niet doen, voor je het weet breekt de steun af...

Hans4040

123.030 km

[quote=sjaak10918]Eerst een dag goed met kruipolie oid bewerkenen dan een 6 kant dop maat 17 eropslaan, en dan hopen en draaien.[/quote]
Merci voor jullie hulp ik heb hem losgekregen op jullie manier.

Dieter_x3Topicstarter

345 km

Mooi zo,

Bedankt voor de feedback!

stefan84

86.660 km

wat altijd kan een ouwe dop erop lassen,hier kun je makkelijk bij.

[quote=robby10030]wat altijd kan een ouwe dop erop lassen,hier kun je makkelijk bij.[/quote]
dat ik zou ik kunnen doen.
Merci voor de reactie!

Dieter_x3Topicstarter

345 km

Bedankt!

Dieter_x3Topicstarter

345 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Golf 1 of stel zelf een nieuwe vraag.