Beste allemaal,
Uit ervaring weet ik dat de TDI motoren van Audi en VW bij NORMAAL gebruik (dus rustig warmrijden) vooral in de winter heel erg moeilijk op temperatuur komen. Ik heb bij mijn vorige auto een standkachel ingebouwd (diesel) en met succes!
Nu heb ik echter een Passat TDI - 130PK uit 2002 en ik heb gehoord dat na een bepaald bouwjaar en bepaalde types zijn uitgevoerd met elektrische verwarming rond een deel van het koelcircuit om de motor sneller op temperatuur te krijgen. Deze hebben dan (naar horen zeggen) ook een grotere dynamo.
Wie weet hoe dit zit en welke types zo zijn uitgevoerd?
Hoe kan ik nagaan of 'mijn passat' dit ook heeft?
Of is het een (meerprijs) optie?
Bedankt,
Martin.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Passat of stel zelf een nieuwe vraag.
Martin, je bedoeld die 3 gloeispiralen in het kachelkanaal? Waarvan er waarschijnlijk maar eentje werkt?
Die is slechts bedoeld om je KACHEL zo snel mogelijk op temperatuur te brengen, NIET om je hele motor op te warmen.
De TDI staat bekend om zijn lange opwarmtijd en deze spiralen helpen daarbij.
Santa
speed27.190 km