Sinds vandaag komt mijn koelvloeistof uit de overloop van het nieuwe expantievat als me motor wqrm word.
Hoe kan ik controleren of mijn radiator of waterpomp defect is?
Kan inderdaad de thermostaat zijn, maar er breekt ook vaak een schoep af van de waterpomp waardoor het koelvermogen afneemt.
Dynamo demonteren, hierachter zie je een alu plaat, na het demonteren hiervan zie je het waterpomphuis waarin ook de thermostaat verwerkt zit in de radiatorslang aansluiting.
Alleen de thermostaat vervangen gaat ook, maar dan moet je de stuurbekrachtigingspomp demonteren en dan op de aansluiting waar de onderste radiatorslang zit daar zit de thermostaat in.
gr. Leon
Komt er uit het dunne ontluchtingsslangetje op het expansievat wel koelvloeistof als de motor loopt ?
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Golf 3 of stel zelf een nieuwe vraag.
Als de temp meter binnen 90 graden is , moet je eens voelen aan de onderste en bovenste radiateur slangen. Ze moeten beide even heet zijn.
Zo niet is de thermostaat defect.
Zijn ze even heet dan kan het zijn dat de fan niet werkt.
ibobuild
speed1.125 km