Bij langzaam optrekken , vooral als het ietsje naar boven (berg op) gaat, loop de motor niet regelmatig in het toeren gebied ca 1600-1900. Het resultaat is als het ware een zacht, voor mij goed merkbaar "schaukelen" in de lengte richting van de auto. Het motor geluid laat een zelfde "schaukelen"horen. Bij een proefrit met service monteur van volkwagendealer was dit voor hem kennelijk minder waarneembaar, en tegelijkertijd uitlezen van het motormangement liet geen foutmeldingen zien. Dus geen serieus probleem was de opmerking. Mogelijk wel iets aan de hand met rubberblokken in het vliegwiel was voorzichtige suggestie. Op de vraag wat dan wel geen antwoord.
Bij vlot (meer gas geven) doortrekken door dit toerenbereik is dit alles niet merkbaar. Boven dit toerengebied en ook bij constante snelheden op snelweg 100 / 120 /140 km niets van dit alles. Km stand op dit moment 150.000 en uitmate zuinig met brandstof. De lmm is ca 20.000 km geleden vervangen.
Dank voor reactie
Ach ja, schaukelen....
ik had direct ff de link met onze oosterburen moeten leggen alwaar de kinderen "schaukeln" (=schommelen)....
De kreet "rubber blokken in het vliegwiel" laat mijn wenkbrauwen wat fronsen. Ken wel het fenomeen defect
2-massavliegwiel, maar rubber blokken....? Wie het weet, mag het mij uitleggen.
Als ik het goed begrijp houdt je auto dus eigenlijk steeds iets in, loopt licht schokkend.
Zou het niet het beruchte kabelboompje onder het kleppendeksel voor de pompverstuivers zijn...?
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Passat of stel zelf een nieuwe vraag.
Omschrijf "schaukelen' eens wat beter?
Santa
speed27.190 km