👉 Waarom lid worden?
Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!
Beste techneuten,
Ik heb een probleempje met mijn VW Passat variant.
Laatste tijd wanneer ik de Ac aanzet hoor ik een geratel. Klinkt alsof er een muis/rat ergens tussen zit.
Ik weet niet waar ik moet beginnen met diagnose stellen. Aangezien de auto gewoon lucht blaast, zou ik niet denken dat het de aanjager is.
Compressor op zijn einde ?
Helaas moet Ik de compressor vervangen. Zal hopelijk niet een Al te moeilijk iets zijn. Vaak zit hij achter der Dashboard kastje ..
6 jaar
De compressor vind je niet achter het dashboard kastje...
De compressor hangt aan het motorblok.
Condensor zit onder de motorkap, voor de radiateur
en de verdamper zit bij de kachel, onder het dashboard.
En het expansieventiel zit ter hoogte van je schutbord waar de pers en zuigleiding op aan gesloten zitten.
Als je er geen verstand van hebt , zou ik hier niet aan beginnen , laat in ieder geval het koudemiddel door een erkend bedrijf verwijderen , mocht er vuil in het systeem zitten door de defecte compressor , moet er gespoeld worden en de filter droger dient dan minimaal vervangen te worden.
Vervangen is aan voorschriften gebonden , schoon werken , O ringen vervangen door hiervoor geschikt type , GEEN vloeibare pakking of vergelijkbare prut gebruiken enz.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Passat of stel zelf een nieuwe vraag.
Een muis/rat zal toch wel een keer geheel vermalen zijn?
Zet de airco aan, doe de motorkap open en ga op zoek naar het geluid....
(ook een ventilator met defect lager draaid nog)
6 jaar