Volkswagen Jetta: Stugge vering nieuwe Jetta

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2006, Brandstof: Benzine, Motorcode: 2.0 FSI

Mijn nieuwe VW Jetta 2.0 FSI Comfortline van jan. 2006 is zo stug afgeveerd dat het vergelijkbaar is met een sportonderstel. Alle oneffenheden van de weg komen door in het interieur wat een niet prettig rijgedrag geeft.
Het rijden in een vergelijkbare 2.0 FSI Comfortline van aug. 2006 geeft wel een prettig rijgedrag. De schokbrekers lijken hetzelfde maar de kleurkodes op de veren laten duidelijke verschillen zien.
Mijn vragen zijn: Wat houden de kleurcodes in?
Kan ik deze veren omruilen met veren met een andere kleurcode
zodat mijn jetta ook een meer comfortabele auto wordt?

De kleurcodes van mijn jetta zijn voor: Blauw/Oranje/Oranje/Groen
achter: Wit/Geel/Geel/Geel
De kleurcodes op de andere jetta zijn voor: Rose/Oranje/Blauw
achter: Wit/Oranje(of geel?)

Geplaatst door

theoxx

55 km

al 19 jaar lid

Reacties

zaten onder beide auto's wel dezelfde maat banden? Des te hoger de wang van de band (absolute waarde !!), des te meer de band trillingen kan wegnemen. (en des te minder precies het weggedrag wordt) Sjaak

sjaak10918

9.760 km

Dag Sjaak,

De bandenmaat onder beide auto's is 205/55/16 met Conti sportcontact 2 banden.
Mijn auto heeft ook nog een bijkomend probleem dat hij achterbanden vervormd zodat de auto gaat trillen boven 120 km/hr.

theoxxTopicstarter

55 km

Kleurcodes op de veren geven de gewicht-index van de veren aan.
De index heeft te maken met het gewicht wat afgeveerd kan worden.(lees: veercomfort)

Zwaardere index geeft een stuggere vering.
De dealer kan uitzoeken welke waarde de kleurcode's hebben.

Tim_vr6

1.305 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Jetta of stel zelf een nieuwe vraag.