Volkswagen Passat: turbo defect

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2003, Brandstof: Diesel, Motorcode: 1.9 tdi

Hallo,

Daarstraks op weg naar huis valt ineens mijn motorvermogen nagenoeg volledig weg en hangt er achter mijn wagen een geweldige rookwolk (lichtgrijs). Vervolgens gaat mijn olielampje aan en krijg ik (uiteraard) de melding te stoppen.
Ik reed op dat moment 120 km/u op cruise-controle. De motor was op dat moment al geruime tijd op bedrijfstemperatuur en ik had al een 10-tal kilometer over secundaire wegen gereden aan 70 km/u.
Heeft mijn turbo nu spontaan de geest gegeven? Is het de koppakking?
Ik denk het eerste, omdat ik geen witte smurrie op de dop van de olie zie hangen, niet dat er nog olie in de motor is want die hangt al allemaal op de achterklep van de wagen.
Ik heb geen hoge toeren gemaakt, dus... iemand een idee?

Dank U.

Geplaatst door

Nico B.

185 km

al 18 jaar lid

Reacties

In dit geval turbo defect..... het bekende verhaal.

Gr. paul

P. Kelder

99.170 km

Is dit normaal na 2,5 jaar en 95000 km? En wat kost dit om te maken/vervangen?

Nico B.Topicstarter

185 km

[quote=Nico B.]Is dit normaal na 2,5 jaar en 95000 km? En wat kost dit om te maken/vervangen?[/quote]
Natuurlijk is dit niet normaal, het gebeurt gewoon. Km-stand doet niet ter zake, turbo kan defect raken op ieder moment.
Turbo vervangen, intercooler (reinigen) vervangen, alle slangen reinigen ect ect komt gauw op 850,- / 900,- (ex intercooler)

Gr. paul

P. Kelder

99.170 km

Ok Paul,

Bedankt voor je snelle reactie. Geen fijne situatie, maar het is goed dat ik nu een indicatie heb van de kostprijs.

Groeten,

nico.

Nico B.Topicstarter

185 km

Hallo,

Indien dit je Turbo is, dan moet je wel rekening houden met het feit dat de motor al enige tijd met v erminderde oliedruk heeft gereden.
Jouw kilometerstand is weliswaar weinig, maar houdt rekening met evt. motorschade!!

Gr. Jensen

Ralf_Jensen

20.455 km

Ik heb bericht van de garage.
Auto deze avond klaar. Onderdelen op kosten van de invoerder (turbo+interkooler).
Ongeveer 300 euro werkuurkosten voor mij. Kom er zo nog goed vanaf lijkt mij.
Was blijkbaar een meer voorkomend probleem.
Hopelijk gaat deze langer mee.
In ieder geval, aan allen bedankt voor de reacties.

nico.

Nico B.Topicstarter

185 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Passat of stel zelf een nieuwe vraag.