Volkswagen Polo: VW Polo 1.4 TDI 6N2 (2001) rammel bij onbelaste aandrijflijn

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2001, Brandstof: Diesel, Motorcode: 1.4 TDI

2001Hallo autoliefhebbers!

Als ik tijdens het rijden de voet van het gaspedaal haal (Niet helemaal) en de auto dus geen vermogen hoeft te leveren, hoor ik een vreemde rammel, die zelfs te voelen is in de carrosserie. Als ik het gas verder loslaat is dit niet meer aanwezig en bij licht trekkende motor ook niet. Het probleem wordt erger naarmate de motor goed warm is.
Ik heb het gevoel dat er speling in een lager zit. Iemand die weet wat er aan de hand is, of een oplossing weet?
(Garage wil wiellagers gaan vervangen, maar ik kan geen speling voelen en hoor ook geen extra of vreemde geluiden in de bochten)

KM stand is 160.000, (veel snelwegkilometers, rustige chauffeur, normaal gesproken niet boven 3500 TPM)

Alvast bedankt voor het meedenken.
Herbert.

Geplaatst door

Herby66

55 km

al 18 jaar lid

Reacties

Heeft dit niet met een niet goed functionerende 2 massa vliegwiel te maken??

Willem

Willem12089

38.570 km

Speling in je aandrijfassen en met name je homokineten. Controleer ook eens of aandrijfasmoeren nog goed aangetrokken zijn. Bij zaten ze haast los waardoor de splines ruimte kregen.

tedkroon

4.040 km

Hallo Willem en Ted,

Bedankt voor jullie reacties, Ik zal jullie suggesties meegeven als ik mij polo weer voor een beurt naar de garage breng.

Herbert.

Herby66Topicstarter

55 km

Als het de wiellagers zouden zijn dan gaat het geluid mee met de snelheid van de auto,gebeurd dit niet,dan zijn de wiellagers goed.
Ik ga eerder aan een resonantie denken.

ricky

55.545 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Polo of stel zelf een nieuwe vraag.