Volvo V70: Welke olie stuurbekrachtiging

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2000, Brandstof: Benzine, Motorcode: 2.4

Ik twijfel of er in mijn V70 (Classic) wel de juiste olie voor de stuurbekrachting zit. De olie is gewoon doorzichtig van kleur.

In het instructie boekje staat dat je hem moet bijvullen met ATF olie.
Verderop staat in het instructieboekje dat je Pentosin CHF II s moet gebruiken.

Volgen mij zijn dat twee verschillende, de eerste is rood en de tweede is volgens de fabrikant groen.

Wie kan mij verltellen welke ik nu moet gebruiken? Wat is de gemakkelijkste manier om de oude olie er uit te krijgen?

Geplaatst door

repre

275 km

al 19 jaar lid

Reacties

vorige week toevallig mijn niveau gecontroleerd van de stuurbekrachtigings vloeistof en er zat te weinig in.
bij de dealer een flesje gehaald en de vloeistoef is rood van kleur

jogti

1.200 km

Klopt inderdaad het is groen van kleur. De olie is dunner zodat er in koude omstandigheden ook licht gestuurd kan worden. Even naar de dealer of de meeste akhandels zullen het wel hebben.
In geval van nood kun je altijd met ATF bij vullen.

Highway

28.395 km

bij de dealer een flesje gehaald en de vloeistoef is rood van kleur

Klopt inderdaad het is groen van kleur.

Dat zijn dan twee oplossingen, zal morgen ook nog even de dealer vragen omdat er beweerd wordt dat verkeerde olie je afdichtingen zouden aantasten.

repreTopicstarter

275 km

Als je bij de dealer haalt is het groen van kleur. Ik heb het zelf bij de dealer verkocht en op de fles stond de naam VOLVO stuurbekrachtingsolie. Grijze fles met blauwe letters. De dealer die rood verkocht heeft zal of gewoon ATF verkocht hebben (voor bijvullen geen probleem) of de auto van jrodi is van een ouder type.

Highway

28.395 km

De "oudere" volvo's hebben rode stuurbekrachtigingsolie (atf), de "nieuwere" volvo's hebben de groene stuurbekrachtigingsolie.

Volvo-Specialist

6.605 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo V70 of stel zelf een nieuwe vraag.