👉 Waarom lid worden?
Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!
Ik heb een probleempje met de N13 motor in mijn BMW 1 serie.
Er zit sinds een maandje een tik in me motor, de hoop was na het vervangen van de ketting (2weken geleden)dat het geluid weg is, het was ook deels een ketting probleem, helaas blijft er een tik zitten.
Het is bij het starten vooral met koude motor en het geluid houdt ong 2 min aan, bij een warme motor is het vaak 2 x tikken en dat is het weg, en hoor het dan ook niet tijdens het rijden, het klinkt als een ketting probleem. wel valt me op dat me klepstoters of me kleppen meer geluid maken na het vervangen van de kettingset
Ik begreep van de monteur dat me olie erg zwart was terwijl het een half jaar +- 10k aan kilometer geleden is vervangen... hij wil nu een flush gaan doen om de motor te reinigen, denk alleen niet dat het probleem hiermee verholpen is.
Graag hoor ik hier advies en eventueel oplossingen voor het tik probleem.
Alvast dank!
Dank voor je reactie.
Ja klopt het gaat met de toeren mee.
Toch maar een kijken of de volgende stap de klepstoters vervangen moeten worden! Nogmaals dank!
3 weken
Je verhaal is niet erg duidelijk. Hoeveel heeft je auto gelopen bv.?
Een half jaar geleden olie ververst. Maar hoeveel heeft hij met die olie gelopen? 10k is 10.000 km. Dat is niet overdreven veel of weinig. Als je olie dan zwart is, klopt er iets niet. Een flush is dan alleen maar een tijdelijke oplossing. Dikke kans dat er uitlaatgassen in je carter komen. Waarschijnlijk heb je dan versleten of gebroken zuigerveren. Compressie meten kan daar duidelijkheid in geven.
Als je motor een distributie ketting heeft, dan moet je wel erg tekeer gaan om daar speling op te krijgen die je kunt horen. Als die ketting echt versleten is, dan heb je waarschijnlijk een oliedruk probleem. Maar een tik hoor je dan niet. Een tik, oplopend met het toerental, betekent dat je aan de kleppen of de zuigers moet denken.
Als je met lopende motor de olie vuldop los schroeft, komt er dan veel rook uit? Als je de opening met je hand afdekt, ( kijk uit dat je je niet brandt ) voel je dan veel compressie? Zo ja, dan zijn je klepgeleiders waarschijnlijk versleten.
Normaal gesproken krijg je een BMW motor niet stuk, maar ik ken de nieuwe motoren niet. Ik heb zo'n 40 jaar met de 5 en de 7 serie gereden, met de 6 cilinders in lijn. Minimaal 10 jaar oud. Er zijn er die 800.000 km hebben gereden.
2 weken
Dank voor je reactie.
Ja klopt 10.000 met de nieuwe olie gelopen.
Ik heb wel eens gezien dat er wat rook uitkomt als ik me oliedop eraf draai, maar voor mijn idee is het nooit heel erg veel, ik ga zeker even die compressie test uitvoeren om even wat dingen uit te sluiten.
Nogmaals dank!
2 weken
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je BMW 1-serie of stel zelf een nieuwe vraag.
Gaat de tik met het toerental mee ?
Verdenk toch de hydraulische klepstoters of zelfs de nokkenas.
Olie intervallen zijn tegenwoordig veel te lang.
Korte afstanden , het nieuwe rijden , goedkope olie maken dat het rap achteruit gaat.
3 weken