BMW 3-Serie: Versterker E90 kapot?

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2009, Brandstof: Diesel, Motorcode: 130kW

Ik heb een E90 van modeljaar 2009 met professional navigatie. Sinds enige tijd komt er uit (volgens mij) alle luidsprekers knallen. Ook lijkt het alsof je een verbrande spoel ruikt. Na 1 voor 1 wat zekeringen te hebben verwijderd kom ik uit bij 1 zekering die het knallen laat stoppen.
Alle apparatuur in de auto werkt nu nog perfect, maar ik heb geen geluid meer van zowel radio, navigatie, parkeersensoren etc.

Volgens mij moet dus de versterker kapot zijn, maar waar zit deze? Wie kan mij daarmee verder op weg helpen?

Alvast bedankt.

Geplaatst door

victorvanderlaan

175 km

al 11 jaar lid

Reacties

Net even wezen kijken. Alles is droog.
Middenin onder het paneel zit een TCE - ECE, met daarop o.a. een Bluetooth teken. Verder is het leeg daar. Dit lijkt mij niet de versterker, ik zie nl. geen draden lopen die wijzen op speakerbekabeling.
Wat zit er onder het plastic kapje geheel links? Op het deksel staat C D en een soort printer afgebeeld.

Ik ben nu even niet in staat om foto's te nemen, hoop dat volgende week wel even te doen.

victorvanderlaanTopicstarter

175 km

Eindelijk heb ik tijd gehad voor de foto's. Hier zijn ze.

Wat is dit allemaal voor apparatuur?
En zit hier ook ergens de versterker bij, of zit die ergens anders?

victorvanderlaanTopicstarter

175 km

Dat ding van conti is je telecom unit. Een MOST versterker zou ernaast gelegen hebben. Dus kennelijk is de audio versterker in de cic apart gezekerd (die module met o.a. het optische loopwerk erin bevat de versterker als je geen most amp in de kofferbak hebt)

sgm

6.750 km

Dus foto 1 en 2 bevat de versterker. Maar wat bedoel je met 'optisch loopwerk'?. Ik heb bij mijn weten geen cd wisselaar?

victorvanderlaanTopicstarter

175 km

Nee, de lege plek is voor de versterker vermoed ik. Dat andere ding is voor telefonie en mobiele data.

sgm

6.750 km

Is het nog gevonden of opgelost het probleem gr freddy

raketje

105 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je BMW 3-serie of stel zelf een nieuwe vraag.